Péče o pleť po čtyřicítce vyžaduje speciální přístup, který pokožce vrátí její mladiství vzhled

Fotografie: Freepik

Po čtyřicítce si většina žen začne všímat mnoha změn, které vznikají v důsledku hormonální nerovnováhy. Pleť po čtyřicítce je unavenější, začínají se objevovat první hlubší vrásky, kůže může být povadlá a bez života. Není však třeba se strachovat i po čtyřicítce se dá udržovat mladistvý vzhled pokožky.

Hormony a pleť

Estrogen a progesteron jsou hormony, které neodpovídají jen za ženský cyklus, ale také za kvalitu a pevnost pokožky. S věkem se však produkce těchto hormonů mění, a to má vliv i na kvalitu pleti. Ta může být povislá a dehydratovaná. Zdravá pokožka je přitom hlavním faktorem, který určuje náš mladistvý vzhled. Pokud je vám tedy přes 40, je třeba vzít tyto změny v úvahu a začít o svou pleť pořádně a správně pečovat.

Pravidelné mytí obličeje

Jakmile se probudíte, nezapomeňte ihned jít do koupelny a obličej si umýt studenou vodou. Zároveň si pořiďte také jemný mycí gel vhodný pro váš typ pleti, kterým po ránu pokožku jemně umyjete a odstraníte z ní případné nečistoty, které se na pleti mohou zachytit. Nezapomeňte tuto rutinu provádět každé ráno – nezdá se to, ale i přes noc se pokožka sama čistí a je potřeba jí pomoci zbavit se odumřelých buněk.

Hydratujte

Dalším důležitým zvykem pro dosažení mladší pleti je každodenní hydratace pokožky. K tomu jsou ideální noční krémy, zejména ty, které deklarují anti-ageing vlastnosti. Hledejte takové výrobky, které obsahují kolagen, kyselinu hyaluronovou a vitamin C.

Fotografie: Pixabay

Ochrana před sluncem

Po 40 letech se skvrny na obličeji začnou objevovat častěji, proto je důležité používat krém na opalování každý den, a to i tehdy když zrovna viditelně nesvítí slunce. Použijte ochranný faktor alespoň SPF 30, ať už je venku zataženo nebo slunečno. Aplikujte ho na celou tvář, krk a dekolt a případně i na ruce, pokud je nemáte zakryty oblečením. Zabráníte zbytečně rychlému stárnutí pleti, které pobyt na slunci podporuje.

Vsaďte na sérum

Ne každý používá séra, ale jsou jedním z nejlepších pomocníků při udržování mladistvé a hladké pokožky. Aplikujte sérum před svým hydratačním krémem a uvidíte, že vaše pokožka bude zaručeně vypadat jasněji a zářivěji. Doporučujeme vybírat ta séra, které mají tonizující účinek a jsou bohatá na vitamíny.

Myslete na svou váhu

Váš metabolismus se s věkem zpomaluje, první příznaky pocítíte již po 30, ale po 40 to jde skutečně poměrně rychle a znatelně. Pokud nezvýšíte intenzitu ani frekvenci tréninku, můžete přibrat až několik kilogramů za měsíc. Dbejte na to včas a zaměřte se zejména na problematické partie. Pokud chcete mít kůži pěknou a pevnou, vyplatí se poctivě cvičit a dodržovat zásady zdravého životního stylu.

Fotografie: Freepik

Zvyšte příjem vitamínů C a E

Vitamin C má antioxidační vlastnosti a minimalizuje účinky volných radikálů na pleti. Kromě toho pomáhá syntetizovat kolagen a udržovat pokožku vláčnou a pevnou. Vitamin E zase přirozeně chrání před ultrafialovými paprsky a toxiny.


Řekněte ostatním, co si myslíte