6 tipů pro každodenní bezbolestnou ranní rutinu při vypravování dětí do školy

Jaké u vás bývá každý den ráno? Jste všichni vyspaní, spokojení s úsměvem na tváři a vše probíhá bez zbytečného kraválu a stresu? Nebo taháte děti z postele, ty běhají sem a tam a panuje u vás spíš chaos? Pokud u vás převládá druhá varianta, tak je článek určen právě vám. A jestliže vše zvládáte na jedničku, pak gratulujeme. Nicméně možná objevíte něco, co by šlo ještě vylepšit.

  1. Veškeré jídlo si připravte předem

Připravte si vše potřebné, aby ráno probíhalo co nejlépe. Připravte dětem do krabiček svačinky, obědy a dokonce můžete předem připravit i snídani, případně si ji přichystat. Uvařený můžete mít už také čaj, který necháte v termosce. Ráno bude mít ideální teplotu ihned k pití.

  1. Vytvořte s dětmi plán jídel na celý týden

Jsou-li děti již větší, můžete společně připravit plán jídel na celý týden. Tím vám odpadnou starosti s tím, co připravit na snídani, oběd, svačinku, večeři. Podle toho pak můžete udělat i nákup. Této přípravě se můžete věnovat společně o víkendu.

  1. Sledujte předpověď počasí a připravte oblečení

Ne vždy předpověď počasí sedí do puntíku, ale hrubou představu si podle něj uděláte. Připravte tedy již večer dětem i sobě minimálně základní oblečení. Drobnosti doladíte třeba ráno, ale spodní prádlo, ponožky, kalhoty, svetříky mít připravené můžete.

  1. Uložte děti včas do postele

Dospělý člověk, aby prospíval a těšil se zdraví, potřebuje spát 7 až 9 hodin. Děti o něco více. Naučte se dodržovat večerní rituály a choďte do postele včas. Nedovolte dětem, aby zbytečně ponocovaly. Probuzení pak nebude tak drastické. Mimo to vytvořte pro spánek i podmínky – příjemné prostředí. Již 2 hodiny před spánkem nepoužívejte žádné technologie. Modré světlo totiž způsobuje problémy se spánkem.

  1. Vytvořte si ranní rituály

Dítě velmi dobře reaguje na pravidelný režim. Vytvořte si tedy ranní rituály. Jak si je uspořádáte, záleží jen na vás. Od mytí zubů, přes oblékání, po snídani. Nikdy nejezte jídlo ve spěchu anebo při cupitání po bytě. Na snídani si udělejte čas.

  1. Zpříjemněte si ráno

Vstávat brzy ráno a mít hned před sebou kupu úkolů není nic příjemného jak pro dospělého, tak pro dítě. Pokuste se udělat vše proto, aby se dítě na každé nové ráno těšilo. Pusťte si příjemnou ranní hudbu, připravte mu drobné překvapení. Může to být oblíbený čokoládový muffin, nějaká drobnost na umývadle za bezproblémové vyčištění zubů, jablíčka vykrojená do tvaru srdíček, zajímavá a originální lžička do čaje s dětským motivem a další. Každé ráno dejte svému dítěti pusu a popřejte mu krásné ráno a krásný den.

Obrázek: pixabay.com