Obnovte plnost svého dekoltu bez zásahu plastického chirurga. Jednoduché cviky pro krásná a pevná prsa

Fotografie: Depositphotos

Zastavit stárnutí stále není možné, ovšem s pravidelným cvičením můžete obnovit plnost svého dekoltu, a vyhnout se tak zásahu plastického chirurga.

Děsí vás i pouhý pohled do zrcadla a z představy, že byste se měly svléknout například na koupališti, vám hrůzou vstávají vlasy na hlavě? S přibývajícím věkem, po delším období kojení či následkem prudkého úbytku hmotnosti se může stát, že váš dekolt ztratí objem. S povislými prsy bohužel samy nic nezmůžete – jsou důsledkem zpřetrhaných či povolených vazů, ovšem vhodným cvičením můžete posílit prsní svaly a svému dekoltu dodat ztracený objem, říká lékař Daniel Bubnis.

Pozici kobry používejte k rozcvičení

Abyste rozcvičily ztuhlé prsní svaly, začněte s cvikem s příhodným názvem „pozice kobry“. Je poměrně nenáročný a nepotřebujete k němu žádné pomůcky. Pro správné provedení tohoto cviku si lehněte na břicho (máte-li k dispozici podložku, využijte ji) a natáhněte nohy. Nárty chodidel opřete o podlahu a dlaně rukou položte na podložku pod svá ramena.

Lokty směrujte do středu zad. Jakmile zaujmete výchozí pozici, zvedněte horní polovinu těla – ramena táhněte dozadu a krk držte rovně. Zvedněte se tak vysoko, jak je vám to příjemné. V této poloze setrvejte po dobu 30 vteřin a poté se vraťte do výchozí pozice. Cvik opakujte 3x za sebou.

Vyzkoušejte zjednodušené kliky

Dalším cvikem, který vám dopomůže k plnějšímu dekoltu, jsou obyčejné kliky. Jestliže vám však z nějakého důvodu dělají problémy, zkuste poklesávat na kolena. Pro provedení cviku zaujměte na podložce výchozí pozici – lehněte si na břicho a dlaně dejte na podložku vedle svých ramen. Nohy roztáhněte na šířku boků, špičky směrujte do podložky.

Poté se na rukou vzepřete a opět je položte na podložku. Dbejte při tom na to, abyste byly zcela zpevněné a lokty jste měly přitažené blíže k tělu. Jestliže vám toto základní provedení kliků činí problémy, při poklesu zpět na podložku se opřete o kolena. Kliky opakujte ve třech sériích s maximálním počtem provedených kliků.

Cvik s balonem a činkami zaručí výsledky

Skvělým cvikem na posílení prsních svalů je tzv. bench press, pro jehož přesné zacvičení musíte navštívit posilovnu. Abyste si mohly v klidu zacvičit doma, budete k jeho provedení potřebovat gymnastický míč a dvě 10kilogramové činky. Pro správné vykonání cviku se položte lopatkami na míč a zpevněte střed těla. Nohy roztáhněte na šířku boků a pokrčte do pravého úhlu.

Do rukou uchopte činky a rozpažte. Poté ruce ohněte v loktech tak, aby předloktí směřovala kolmo vzhůru. Jakmile zaujmete výchozí pozici, můžete začít cvičit. Ruce s činkami střídavě zvedejte a zase pokrčené spouštějte. Při zvedání tlačte činky směrem ke středu těla. Cvik opakujte 12x ve třech sériích.

Medicinbal posílí střed těla

Abyste docílily plnějšího dekoltu, musíte si posílit i střed těla – se správným postojem lépe vyniknou výsledky vašeho snažení. Abyste zaujaly výchozí pozici, lehněte si na břicho na cvičební podložku. Natáhněte ruce i nohy, přičemž tentokrát je mějte u sebe. Do rukou uchopte medicinbal (nebo nějakou alternativu, kterou použijete ke cvičení).

Fotografie: Pexels

Jakmile zvládnete výchozí pozici, přejděte k samotnému cviku. Současně zvedejte natažené nohy i ruce s míčem nad podložku, a to tak vysoko, jak budete moci. V této poloze chvíli setrvejte a poté ruce i nohy spusťte na podložku. Pamatujte na to, že hlavu a krk byste měly držet rovně. Cvik opakujte 12x ve třech sériích.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]