Efektivní cvičení pro ženy, díky kterému lze docílit vysněné postavy již za několik týdnů

Virabhadrasana 3, a position in Yoga, is also called Warrior Pose isolated on white background; Shutterstock ID 133064942; Purchase Order: BS

Chcete zhubnout a mít vysněnou postavu? Zkuste toto cvičení pro ženy, které je jednoduché a maximálně efektivní. Stačí pouze 7 snadných cviků a sama uvidíte, jakou proměnou dokážete velmi brzy projít. A co je nejlepší? Všechny cviky můžete pohodlně zvládnout i doma. Podívejte se, které to jsou.

Stabilizace na míči

První cvičení pro ženy je stabilizace na gymnastickém míči. Ten položte na zem, lehněte si na záda a končetiny umístěte na míč. Snažte se mít jak natažené nohy, tak i rovná záda. Lopatky by se měly dotýkat podložky. Následně začněte pokrčovat nohy a kolena tlačit směrem nahoru. Chodidla mějte stále na míči. Takto prospějete svým bokům, ale také svým hýždím.

Pozice válečníka

Jednoduché cvičení pro ženy, které vyžaduje hlavně rovnováhu. Základem je postoj, kdy jste na pravé noze, levá je natažena a míří dozadu, ruce jsou také nataženy a míří dopředu. Celé tělo by mělo být v rovině. Takto vydržte pár vteřin, potom povolte a ještě dvacetkrát zopakujte. A to stejné i s druhou nohou. Ideální, jak vyrovnat páteř a posílit záda.

Kliky na míči

Toto cvičení pro ženy je určeno na trénink rovnováhy, ale i na posílení vašich rukou, stejně jako prsních svalů. Stačí udělat 4 kliky a tento cvik opakovat celkem pětkrát. Pozice je zcela jednoduchá, jako u klasického kliku. Jenom s rozdílem, že nohy máte na míči.

Poloha písmene V

Je také určena pro stabilizaci těla, ale hlavně pro posílení břišních svalů. Správnou pozici vytvoříte tak, že vaše natažené končetiny budou směřovat vzhůru, a s rovnými zády, budou tvořit písmeno „V“. Ruce budou také natažené, a ideálně rovnoběžné s nohama. Snažte se vydržet pár vteřin a to stejné opakujte patnáctkrát. A takto ve třech sadách.

Klasický i obtížný plank

Pokud začínáte s cvičením, zkuste klasický plank, který je skvělý na břišní svaly. Pokud je už máte vytrénované, můžete jít do větší obtížnosti, která je založena na tom, že jednu nohu budete zvedat. V základní, nebo v náročnější poloze vydržte asi 30 sekund. Později můžete interval protahovat i na dvě minuty.

Vytočení páteře

Skvělé cvičení pro ženy na vaše spodní záda, ale i břicho, stejně jako hrudník a ramena. Cílem je vytočit se tak, jak vidíte na obrázku. Jedna noha je na zemi, druhá je pokrčena s chodidlem na podložce, tělo je vytočeno a ruce jsou propleteny. Takto držte 30 sekund a potom to stejné udělejte na druhou stranu.

Holubička

Poslední pozicí je takzvaná holubička. Jde o známou pozici jógy, která už však patří mezi náročnější. Zkuste ji a postupem času ji vypilujte k dokonalosti. Jakmile pozice dosáhnete, desetkrát se hluboce nadechněte a potom povolte.

Fotografie: shutterstock


Řekněte ostatním, co si myslíte