Díky této domácí fintě se maminka konečně zbavila vdovského hrbu

Fotografie: CarpalTunnelEx / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Vdovský hrb je nepříjemný problém, který může negativně ovlivnit váš každodenní život. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tyto jednoduché způsoby léčby.  

Pokud vás trápí vdovský hrb, pak byste neměli otálet s léčbou problému. Jedná se totiž o poměrně nebezpečné onemocnění, které se může podle Timothyho Gossetta postupem času zhoršovat a způsobit vám nepříjemnou újmu. Jakmile proto na sobě rozpoznáte jeho příznaky, co nejrychleji se poraďte se svým lékařem, který vám stanoví diagnózu a doporučí léčbu. Pomohou zejména relaxační cvičení a různé změny v každodenním životě.

Vdovský hrb a lidské zdraví

Vdovský hrb je ve skutečnosti tzv. hyperkyfóza, tedy nadměrné vyklenutí páteře, obvykle v důsledku špatného držení těla. Hrb v oblasti krční páteře může ale vzniknout také nahromaděním tukové tkáně, obvykle v projekci sedmého krčního obratle. Tato skutečnost však nepředstavuje pouze estetický, ale také zdravotní problém. Jak totiž tvrdí studie, pokud dojde k jeho rozvoji, může to ovlivnit také průtok krve do některých částí těla, včetně mozkových struktur, což představuje velké nebezpečí. Je proto důležité být na pozoru a v případě jeho rozvoje se zaměřit na správné metody léčby.

Průběžná prevence a cvičení

Ve většině případů postihuje vdovský hrb ženy, protože k němu mimo jiné přispívá také vysoká hladina estrogenu. K té dochází zejména s nástupem menopauzy, kdy se v ženském těle hromadí více tuku (obzvláště v oblasti horní části zad, krku a horních končetin). Již po pár letech od tohoto období tak můžete zaznamenat problémy, které lze velmi těžko vyřešit. Naštěstí vám však dle serveru Healthline pomohou zmírnit příznaky tyto změny:

Úleva od bolesti zad: Z pohodlí domova pomohou i teplé a studené obklady

  • spěte na tvrdé posteli, která vám pomůže držet rovná záda;
  • používejte polštář, který je stejně široký jako vaše velikost ramen;
  • zaměňte péřové matrace a přikrývky za modernější druhy, které podporují držení těla a mají dobrý vliv na pokožku;
  • alespoň jednou do měsíce si zajděte na masáž;
  • pokuste se každý den provádět nějaký pohyb;
  • nastavte si zdravý jídelníček a dodržujte ho, čímž minimalizujete nárůst tukové hmoty;
  • přes den se co nejvíce hýbete, například můžete namísto výtahu používat schody.
Fotografie: Pixabay

Vdovský hrb se v historii vyskytoval spíše u starších žen, dnes ale běžně postihuje i muže starší 25 let, a to i jedince, kteří netrpí obezitou nebo nadváhou, jak zmiňuje doktor Gossett. Je proto důležité, aby byl na pozoru naprosto každý a v případě rozpoznání problému se rychle poradil s odborníkem. Včasná léčba vám pomůže zmírnit dopad onemocnění a ochránit vás před komplikacemi.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]