Síla přírody jako spojenec v podobě domácích antibiotik: Detoxikaci a imunitu podpoří i česnek a med

Fotografie: Food Group / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Některá přírodní léčiva mohou působit jako silná antibiotika, a dokonce mohou být účinnější než komerční přípravky. Kromě toho nemají žádné kontraindikace.

Některé rostlinné výtažky, éterické oleje, a dokonce i potraviny mají silné antibiotické účinky, které předčí jakýkoliv komerční prostředek. Jedná se proto o skvělá léčiva, jež můžete využít k potlačení růstu bakterií a mnoha dalších problémů – většina z nich totiž obsahuje antioxidační sloučeniny, které hrají velmi důležitou roli při detoxikaci těla a obranyschopnosti imunitního systému, říká doktorka Debra Sullivan.

Sladký med

Med je jedním z nejstarších známých antibiotik, jehož původ sahá až do starověku, kdy ho staří Egypťané často díky jeho účinným složkám používali jako přírodní antibiotikum a prostředek na ochranu pokožky. Stejně tak má vysoký obsah cukru, který může pomoci zastavit růst některých bakterií, a má nízkou hladinu pH.

Extrakt z česneku

Česnek má silné antimikrobiální vlastnosti, a to zejména ve formě extraktu. Jeho použití je obecně bezpečné a pomůže vám kromě odstranění infekcí a plísní také vyléčit bolesti kloubů – s dávkou byste to však raději neměli přehánět, protože větší množství nemusí vaše tělo ustát.

Extrakt z myrhy

Myrha je užitečná rostlina, která má schopnost odhánět škodlivé sloučeniny v těle a její extrakt dokáže účinně hubit patogeny, jako jsou například:

  • E. coli,
  • Staphylococcus aureus,
  • Pseudomonas aeruginosa,
  • Candida albicans.

Myrha je pro lidské tělo obecně dobře stravitelná, ale u některých jedinců může způsobovat průjem. Proto ji raději používejte zpravidla zevně, a to vždy podle doporučení na obalu.

alkohol tinktura
Fotografie: Pixabay

Tymiánový esenciální olej

Tymiánový esenciální olej je obzvláště užitečný proti bakteriím odolným vůči antibiotikům – dokáže zničit až 120 kmenů, které mohou způsobovat nebezpečné nemoci. Berte však na vědomí, že je tento přípravek určen pouze k vnějšímu použití, a před jeho aplikací byste ho vždy měli zředit nosným olejem (například kokosovým nebo olivovým).

Esenciální olej z oregana

Tento výrobek si získal oblibu zejména díky složce zvané karvakrol, kterou obsahuje. Ta má totiž silné terapeutické vlastnosti, jež mají při inhalaci schopnost aktivovat regeneraci těla, léčit žaludeční vředy a snižovat zánět. Použít ho můžete i zevně, a to opět v kombinaci s nosnými oleji, například pro léčbu kožních nemocí nebo plísně na nohou.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]