Každodenní kozumace okurek se projeví již v řádu dní. Pomáhají s hydratací pokožky i se spalováním

Fotografie: Ralf Roletschek (talk) - Fahrradtechnik auf fahrradmonteur.de / GNU Free / Documentation License 1.2

Okurky nabízí nespočet zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Stačí je zařadit do pravidelného jídelníčku a změny poznáte během několika dní.

Okurky jsou nejen plné živin, ale také vás dokážou skvěle ochladit během horkých letních dnů, pomáhají bojovat proti nejnebezpečnějším nemocem, včetně rakoviny, a stejně tak podporují detoxikaci těla. Tato zelenina je navíc tvořena zhruba z 95 % vodou, takže nemá téměř žádné kalorie, říká doktorka Rachael Ajmera. Skvěle se poté hodí jako příloha k hlavnímu jídlu nebo do lahodných čerstvých salátů.

Odstranění toxinů a hydratace pokožky

Jak již pravděpodobně víte, okurky jsou tvořeny převážně vodou – a to přesněji řečeno zhruba z 95 %. To znamená, že je tato zelenina skvělá pro hloubkovou hydrataci těla, díky čemuž vás ochrání před problémy, jako je právě dehydratace organismu. Kromě toho pak její pravidelná konzumace zajistí vašemu tělu příjem důležitých vitamínů, které udržují nespočet funkcí.

Trávení a spalování tuků

Pravidelnou konzumací okurek budete moci zlepšit svůj celkový zdravotní stav. Konkrétně má tato zelenina schopnost podpořit váš metabolismus a dokáže vám pomoci zbavit se přebytečného tuku. Stejně tak se jedná o skvělý zdroj vlákniny a vody, což jsou složky podporující odstraňování nahromaděných toxinů a dalších nečistot v krevním oběhu.

Pomoc při špatném dechu

Zápach z úst je častým zdravotním problémem, který postihuje mnoho lidí. Pokud se s ním občas potýkáte i vy, můžete využít tohoto jednoduchého řešení. Okurky vám totiž dokážou skvěle pomoci – vše, co musíte udělat pro odstranění tohoto nepříjemného příznaku, je nakrájet několik plátků okurky a vložit si je do úst. Zde je podržte asi třicet sekund a pocítíte zázrak. Silné antibakteriální vlastnosti této zeleniny zničí všechny bakterie, jež způsobují zápach z úst.

zápach z úst
Fotografie: Freepik

Podpora zdravého srdce

Okurky mají nízký obsah tuků, sodíku a cholesterolu, a proto jejich pravidelná konzumace pomáhá snižovat hladinu krevního tlaku a podporovat zdravé srdce. To je velmi důležité pro ochranu před řadou nebezpečných onemocnění, jako je například srdeční infarkt nebo také mozková mrtvice. Pokud chcete těžit ze všech těchto benefitů, rozhodně přidejte tuto lahodnou zeleninu do svého každodenního jídelníčku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]