Na nevábný dech pomůže nejen žvýkačka, ale i dostatek vody a pálivé jídlo

Špatný dech není nic příjemného. Jak pro vás, tak pro vaše okolí. Jak se ho zbavit, když zjistíte, že žvýkačka a mentolový bonbon jsou k ničemu? Není to až takto složité. Jestliže nechcete ani kupovat osvěžovače dechu nebo snad různé ústní vody, tak se lze obejít i bez nich. Stačí vyzkoušet několik těchto následujících postupů.

Čištění jazyka

Čistíte si zuby? Tak si nezapomeňte vyčistit také svůj jazyk. A to buď kartáčkem, nebo speciální stěrkou. Je na něm, celá řada bakterií, které mohou špatný dech způsobovat. Čištěním je snadno odstraníte a vše může být opět v pořádku.

Jídlo bez cukru

Špatný dech může způsobovat také nadměrné množství cukru. Zaměřte se proto na svůj jídelníček. Hlavně na obsah jednoduchých cukrů a také sacharidů. Cukr podporuje kvašení, které způsobuje zápach. Eliminujte přísun cukru a zajistěte si, že váš dech bude opět v pořádku.

Jídlo bez uhlohydrátů

Není to jenom cukr. Jsou to také uhlohydráty, které mohou ve vaší stravě dělat špatné věci. To proto, že mají podíl na spotřebě energie a na tvorbě takzvaných ketonů. Pokud chcete zápach z úst minimalizovat, je dobré snížit příjem uhlohydrátů ze stravy.

Jezte kořeněná jídla

Právě koření, nejlépe potom to ostré, dokáže špatný dech eliminovat. Je to dáno vlastnostmi daného koření, jelikož dokáže dobře eliminovat různé bakterie, které se následně na nevábném dechu podepisují. Doporučujeme různé druhy pepře, kajenský pepř, ale i chilli papričky. Čím více vás budou ústa pálit, tím lépe pro váš dech.

Dostatek tekutin

Jednoduchou pomocí je také úprava pitného režimu. V první řadě je vhodné zvýšit dostatek tekutin, což samo o sobě pomůže. Druhou cestou je také úprava nápojů. Nejlepší je začít pít mátové nebo zelené, stejně jako zázvorové čaje, které vás dokážou zbavit problémových bakterií, které jsou také odpovědné za možný vznik zápachu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]