Nejlepší sporty a cviky, které pomohou zpevnit a vytvarovat zadeček

Cvičíte, stravujete se zdravě a ne a ne docílit zadečku snů? Pak se zkuste zaměřit na sporty, které zazní v dnešním článku. Nejen mosty, dřepy a výpady jsou cestou za hezkým zadkem. Poradíme vám, které sporty ještě můžete přidat na váš seznam s zpestřit si tak trénink.

Švihadlo

Řada z vás si jistě bude pamatovat Hilary Swank z filmu Million Dollar Baby a její neoblomnou vůli trénovat. I to, jak skákala přes švihadlo a vypracovala si tak břišáky a posílila celkovou fyzickou kondici. Švihadlo je účinný pomocník pro zpevnění dolní části těla a pálení velkého množství kalorií. Workout se švihadlem je cílený na nohy a zadek. A je úplně jedno, zda jde o švihadlo za stovku nebo tisícovku.

Běh po nezpevněném terénu

Běh po nezpevněném terénu je vynikající pro posílení svalů, o kterých jste ani neměli tušení, že je máte. Běhání má celkově obrovský přínos pro zdraví. Spálíte hodně kalorií, posílíte srdce, odstraníte stres, utečete depresím. Ovšem je rozdíl mezi během po hladkém/rovném terénu a rovince či běhu v lese a po horách. Pro zpevňování a posilování nohou a zadku jsou vhodné nerovné terény a kopce. Pokud budete chtít zapojit i horní část těla, připněte si na zápěstí drobné závaží.

Jízda na kole či koloběžce

Výsledkem těchto sportovních aktivit jsou nejen spálené kalorie, ale i pevný zadek a štíhlejší nohy. Můžete jezdit do práce, ale také jako doplněk k běžnému posilování.

In-line brusle

Pokud jste už někdy zkusili jízdu na kolečkových bruslích, pak víte, že je to docela zahul. Při tomto sportu nezatěžujete klouby, proto se hodí pro začátečníky i lidi s nadváhou. Velmi účinný sport pro posílení nohou a zadku i pálení kalorií.

Horská turistika

Pokud milujete přírodu, hory a kopce, pak je horská turistika skvělou volbou, jak vypracovat zadek. V horském terénu pracují nohy i hýždě efektivně a přirozeně, kdo pravidelně po horách chodí, tak vám může tento fakt potvrdit.

Chůze po schodech

Chůzi po schodech spálíte více kalorií, než při běhání, snižujete riziko mrtvice, zlepšujete funkci kardiovaskulárního systému a přispíváte k silnějšímu a zdravějšímu pohybovému aparátu. Nejvíce pracují pochopitelně nohy a hýždě. Když si vezmete do rukou ještě lehčí činky, účinek se umocní.

Cviky pro pěkný zadek

K nejznámějším patří patrně dřepy, pak jsou to výpady, mrtvý tah, rumunský mrtvý tah (více zatěžuje hýžďový sval a zadní stranu stehen), marné nejsou ani výstupy na lavici se závažím. Dále pak různé styly mostů, ať už s vlastní váhou, pružinou nebo činkami. Celkově je dobré cvičení střídat a nezůstat ve stereotypu. Perfektně fungují i dřepy s výskokem a jiné dynamické cviky s odrazem a výskokem.

Možná vás překvapí, ale spousta velice účinných cviků na zadek vychází i z jógy, kdy balancujete na jedné noze, která drží váhu celého těla a další různé pozice, při kterých posílíte, zpevníte a protáhnete tělo.

Fotografie: Pixabay