Pevné poprsí lze vybudovat díky domácímu cvičení. Účinně pomůže i pozice kobry a prkno

Fotografie: Depositphotos

Pokud si chcete vybudovat krásná prsa, vyzkoušejte tyto jednoduché cviky. Stačí je provádět pravidelně a brzy ani nebudete potřebovat podprsenku.

Prsní svaly jsou důležitou součástí lidského těla, a proto je dle Daniela Bubnise důležité zaměřit se na jejich pravidelné procvičování. S tím vám dokáže pomoci řada domácích cviků, jako jsou zejména kliky, tlaky na hrudník s činkou nebo i některé jógové pozice. Ty stačí začít provádět pravidelně a již během několika týdnů si budete moci všimnout, jak se vám buduje krásné poprsí, a navíc se budete cítit celkově mnohem lépe.

Pozice kobry a ženské kliky

Pozice kobry je skvělé cvičení, které pomáhá aktivovat prsní svaly. Jedná se především o způsob, jak je efektivně rozehřát a poté na ně začít vyvíjet větší tlak. Začněte tím, že si lehnete na břicho s nataženýma nohama a horními částmi chodidel položenými na podlaze. Poté položte ruce přímo pod ramena a začněte zvedat hlavu a hrudník ze země, radí certifikované instruktorka Courtney Sullivan.

Pozici držte po dobu 30 sekund, poté se vraťte na začátek a opakujte třikrát. Následně si chvíli odpočiňte a přesuňte se na zem, abyste mohli začít dělat kliky. Ty patří mezi nejúčinnější cviky na podporu poprsí vůbec, a jak uvádí server Healthline, aby vám přinesly maximální výsledky, pokuste se jich udělat maximální množství ve třech sadách.

Takto se povislého břicha zbaví i úplný začátečník. Lékaři doporučují tuto geniální fintu

Prkno a tlaky na hrudník s činkou

Velmi dobře se dle Daniela Bubnise při budování poprsí osvědčilo také cvičení prkno, které podporuje především střed těla. To tedy znamená, že jeho časté provádění vám nejen zaručí krásný hrudník, ale také celkovou pevnost těla a řadu dalších tělesných funkcí. Na Zdravém Stravování jsme již dříve psali o dalších zdravotních benefitech cvičení prkna.

Fotografie: Pixabay

Další účinný způsob, jak si zajistit krásné a pevné poprsí, je dle Healthline použití činek. Můžete se zaměřit na provádění tlaků s činkami, které působí mnohem účinněji než například benchpress. Cvičení provádějte po dvanácti opakováních ve třech sadách, a poté si dejte na chvíli pauzu. Celý trénink můžete opakovat ještě třikrát za sebou.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]