Dokonale hebká pokožka díky správné péči a síle přírody

Fotografie: Pixabay

Hebká a pružná pokožka je symbolem zdraví a krásy ženy. Vlivem znečištěného ovzduší, hektického životního stylu, nezdravé stravy nebo slunečního záření pokožka trpí. Toxiny v těle způsobují její stárnutí a nedostatek proteinů způsobují její ochablost a vrásčitost.

Není ani sametově hebká, ani pevná, navíc kosmetické přípravky jsou neskutečně drahé. Jak dodat přírodním způsobem pokožce tolik potřebné vitamíny a antioxidanty, aby byla zase krásná a přirozeně hydratovaná? Zkuste se inspirovat 7 tipy, jak zlepšit vzhled vaší pokožky!

Aloe vera

Tato rostlina je pro kůži učiněným zázrakem, protože v sobě skrývá protizánětlivé, hydratační, anti-aging, ale také čisticí nebo anti-UV účinky. Má spoustu dalších zdravotních výhod. Skvěle funguje také na bolestivé rány nebo akné, proto je vhodné pokožku ošetřovat přípravky s výtažky aloe vera, případně si vypěstovat vlastní rostlinu a extrahovat kapalinu, kterou použijete na ošetření kůže.

Káva

Ranní šálek kávy je nejen skvělým životabudičem, ale kofein výborně regeneruje kožní buňky a zlepšuje elasticitu kůže. Peelingem z kvalitní mleté kávy je vhodné ošetřovat pokožku na obličeji, dekoltu nebo v oblasti krku krouživými masážními pohyby.

Peeling si vyrobíte snadno smícháním šálku mleté kávy, šálku hnědého cukru, ½ lžičky skořice s 2 lžícemi kokosového oleje. Po použití omyjte šetrně teplovou vodou, vhodné je opakovat kávovou kúru jednou týdně.

Bílek a med

Bílek obsahuje látku známou jako albumin, která zlepšuje pružnost pokožky, obnovuje kožní buňky, a dokonce zpomaluje stárnutí. Med je silný antioxidant, dbejte na výběr z ekologického hospodářství. Báječná kombinace obou složek umí vyhlazovat vrásky a napnout ochablou pokožku. Stačí smíchat bílek se 2 lžícemi medu a aplikovat na obličej, krk a dekolt. Nechte 15 minut působit, poté omyjte.

Epsom sůl

Hořká epsomská sůl pomáhá posílit krevní oběh a hydratovat, proto je vhodná 15minutová teplá koupel se 2 šálky epsomské soli. Opakujte dvakrát týdně.

Okurka

Okurková šťáva je levným, přitom neskutečně účinným prostředkem pro hydrataci. Oční váčky po bezesné noci? I zde pomůže okurka! Na pleť lze pokládat přímo plátky, můžete také potřít pokožku šťávou z mixéru nebo odšťavňovače. Stačí aplikovat na 15 minut.

Olivový olej

O léčebných účincích olivového oleje věděli již Egypťané ve starověku, má totiž antibakteriální, dezinfekční a hydratační účinky. Po teplé sprše je vhodné vetřít kvalitní olivový olej do pokožky a nechat působit.

Bílý jogurt

Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou, která je přírodním prostředkem pro zpevnění a vyhlazení pokožky. Důležité je používat pro kosmetické účely pouze kvalitní bio jogurt. Přidejte 2 kapky citronové šťávy do kelímku jogurtu a naneste na obličej, krk a dekolt. Masku nechte působit 10 minut, poté opláchněte. Opakujte dvakrát týdně.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]