Potraviny proti stárnutí pleti se vyplatí zařadit do svého jídelníčku

Fotografie: Pixabay

Snem každé ženy je zachovat si mládí a krásu. Bohužel čas je neúprosný a jakkoliv se snažíme používat omlazující séra a pečovat o svou pleť, přesto se dříve nebo později začnou objevovat vrásky, které neomylně prozrazují váš skutečný věk.

Mnoho žen ale dělá tu chybu, že se domnívá, že krása je výsledkem péče zvnějšku. To však není vůbec pravda – zachovat si krásnou a mladistvou pleť zvládnete jen tehdy, pokud budete o svou pokožku pečovat nejen vhodnými přípravky, ale také se budete vhodně stravovat a pěstovat psychickou pohodu a odolnost. Naše tělo je propojené a jednotlivé části na sobě vzájemně závisí. Proto je nutné pečovat o své tělo komplexně, a to se poté projeví i na vaší kráse.

Vědci nicméně odhalili, že přeci jen existují určité potraviny, které mohou mít vliv na zachování mladistvého vzhledu. Obsahují totiž specifické látky, které tělu pomáhají obnovovat buňky a do pokožky dodávají živiny, které nezbytně potřebuje. Které potraviny to jsou?

Ořechy, zejména pak mandle

Všichni víme, že ořechy jsou zdravým zdroje tuků, ale to není vše. Obsahují také flavonoidy, L-arginin a polynenasycené mastné kyseliny. Jsou také skvělým zdrojem vápníku, draslíku, železa a fosforu, což jsou důležité minerály podílející se na činnosti metabolismus i nervové soustavy. Mandle ale obsahují i vitamín E, který pozitivně působí na růst vlasů, nehtů, zpevňuje kosti a zubní sklovinu.

Semínka, zejména pak sezam a dýně

Semínka jsou bohatá na zinek, esenciální aminokyselinu tryptophan a polynenasycené mastné kyseliny. To z nich činí ideální doplněk pro každého, nejen pro ty, kdo touží po mladistvém vzhledu. Díky pravidelné konzumaci semínek se zlepšuje elasticita kůže a lépe se hojí i drobné ranky.

Právě zinek je pro pleť mimořádně podstatným minerálem, neboť pleť chrání před vnějšími vlivy a má protizánětlivé účinky. Nedostatek zinku se nejčastěji projeví vznikem akné, ekzému nebo bílými skvrnami na nehtech.

Ananas

Možná jste už slyšeli, že ananas je vhodným ovocem pro dietáře, jelikož obsahuje enzymy, které podporují spalování tuků. Podobně se ale hodí i pro ty, kdo se honí za mladistvým vzhledem. Obsahuje totiž látku, která podporuje obnovu kolagenu v těle. Díky tomu je pleť vypnutá a vrásky jsou méně viditelné.

Hořká čokoláda

Jestliže milujete sladké, toto vám rozhodně udělá radost. Hořká čokoláda obsahuje ve zvýšené množství flavonoidy. Ty především chrání cévy a tepny, ale mají také vysoký antioxidační účinek. To znamená, že působí na volné radikály a zpomalují proces stárnutí buněk. Ženy také potěší, že hořká čokoláda dokáže také příznivě ovlivnit ženský organizmus v období menopauzy.

Citron a limeta

Ne nadarmo se doporučuje pití citronové vody ihned po ránu. Tyto citrusy obsahují velké množství vitaminu C, flavonoidy, pektiny i kyselinu citronovou. To vede k tomu, že mají příznivý vliv na imunitu, mají protizánětlivé účinky a pomáhají posilovat pojivové tkáně v pokožce.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]