Dvojitá brada trápí mnoho lidí. Vyzkoušejte jednoduché cviky, které vám pomohou se jí zbavit

Fotografie: Freepik

Dvojitá brada nebo také podbradek trápí nejenom ženy. Někdo má k tomu genetickou predispozici, ale podbradek se také zvětšuje s přibývajícím věkem nebo otylostí. Ne vždy je však nutné řešit tento problém chirurgicky. Naopak stačí pár minut denně cvičit vhodné cviky a váš obličej bude zase vypadat mladistvě a fit. Navíc nikdy není pozdě na to začít. Na co tedy ještě čekat?

Cviky s rychlými výsledky

Jaké cviky praktikovat pro rychlé zbavení podbradku? Vyzkoušejte sami na sobě účinnost těchto 5 jednoduchých cviků, které dokonale procvičují problematickou oblast brady a krku. K úplnému pochopení je na konci tohoto článku připojený také video-návod s provedením jednotlivých cviků. Které to jsou?

Naběračka

Doširoka otevřete ústa, stáhněte spodní ret do úst, zavřete ústa a dolní čelist vytáhněte dopředu. Každý pohyb musí být pomalý, aby svaly brady mohly správně fungovat. Uvolněte svaly a pak zase pokračujte. Uvolněte jemně čelist před dalším cvičením.

Pošlete polibek na strop

Velmi účinný cvik se provádí přesně tak, jak se nazývá. Zvedněte hlavu směrem nahoru, napněte rty do polibku. Jednoduchý, ale velmi efektivní cvik trénuje krční a mimické svaly.

Jazyk směrem k nosu

Velmi efektivní cvičení pro napnutí svalů brady je vystrkávání jazyka s jeho přitažením k nosu. Zkuste se ho jakoby dotknout. Při tomto cviku si můžete vyzkoušet dotknout pomocí prstů, zda je prováděn správně. Stačí se dotknout oblasti pod bradou a ucítíte, jak se svaly natahují.

Všemu navzdory

Zatněte obě pěsti a opřete o ně bradu. Poté přitlačte bradu na ruce a vzdorujte pěstmi vůči bradě. Vždy vydržte v této pozici 5 sekund.

Perfektní kontury pomocí oválu

Dokonalý tvar tváře ve tvaru oválu? Pro provedení tohoto cviku otočte hlavu do strany a natáhněte čelist směrem dopředu. Musíte cítit napětí a protažení svalů v oblasti čelisti a krku. V této pozici zůstaňte pod dobu několika minut. Následně vyměňte strany a opakujte cvičení.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]