Nejefektivnější cviky pro ploché břicho. Při pravidelném cvičení se výsledky dostaví již za čtyři týdny

Fotografie: Freepik

Pokud chcete zhubnout, musíte se správně stravovat. Strava hraje důležitou roli při hubnutí a tvarování krásného břicha. Pokud je vaše strava složená převážně z jednoduchých cukrů, rafinovaných tuků a mouky, dosažení plochého břicha půjde hůře.

Proto doporučujeme tyto tři potraviny z jídelníčku vyřadit. Mimo správný jídelníček je pro krásné břicho důležité cvičení. Připravili jsme pro vás řadu čtyř jednoduchých, ale účinných cviků, které při pravidelném cvičení po celý měsíc zkrášlí, zpevní a zploští vaše břicho. Naučte se tyto cviky a buďte sebevědomější!

Fotografie: Freepik

Změna jídelníčku

Než začnete cvičit, měli byste změnit svůj jídelníček. Doporučujeme omezit pojídání průmyslově zpracovaných potravin, jako je šunka, párky, tvrdý salám, paštiky a podobně. Tyto potraviny obsahují mnoho soli, která podporuje zadržování vody v těle. Také se vyhýbejte bílému pečivu. Vyzkoušejte raději celozrnné pečivo či úplně nejlépe kvalitní tmavé pečivo. Takové pečivo má jistě jinou chuť, ale věřte, že si na ni zvyknete.

Doporučujeme zařadit ke každému jídlu ovoce a zeleninu. Ke snídani si dopřejte ovoce a po zbytek dne pojídejte zeleninu. Jestliže chodíte pozdě spát a pravidelně v noci vás schvátí šílený hlad, doporučujeme nejíst pečivo, ale dát si například bílý neslazený jogurt a zeleninu. Nejlépe řapíkatý celer nebo okurku. Okurka je tvořena z 90% vodou a vlákninou. Má pouze 55 kalorií, což je jistě výhodné. Takový celer je tvořen z 95 % vodou a obsahuje na sto gramů pouze 16 kalorií. Nezapomeňte do svého jídelníčku zařadit luštěniny a dostatek čisté vody. Nyní víte, jak by měl zhruba váš jídelníček pro ploché břicho vypadat, tak se můžeme vrhnout na samotné cvičení.

Plank

Plank neboli prkno, je velmi oblíbený cvik, díky kterému zpevníte celé tělo. Což znamená, že i břišní svaly. Prkno můžete provádět na dlaních, ale i na loktech. Záleží na vás, co vám bude příjemnější. Lehněte si břichem na podložku a zvedněte se na rukách – dlaních. Poté zvedněte i kolena a zaujměte takovou pozici, jako byste chtěli dělat kliky.

Celá záda s hýžděmi musí být narovnaná, jednoduše musí tvořit prkno. Nyní v takové pozici musíte setrvat. Cvičte první dva dny po dvaceti sekundách. Za další dva dny přidejte dalších pět sekund, to je čtvrtý den 25 sekund. Šestý den 30 sekund a tak dále čtyři týdny.

Fotografie: Freepik

Boční plank

Stejný cvik jako ten předchozí, akorát se dělá na boku a dokonale posiluje boční břišní svaly. Lehněte si na bok a zvedněte hýždě do vzduchu a ramena také. Budete opření o kotníky a o loket. Druhá ruka bude natažená nad hlavou – bude vás stabilizovat. Po provedení cviku vyměňte strany. Cvik provádějte po dnech jako předchozí plank.

Plank vzad

Tento cvik pouze jednoduše vypadá, ale věřte, že se u něj zapotíte. Sedněte si na podložku a dejte ruce za záda na zem, zvedněte hýždě od země a dejte je zpět k podložce. Nikoliv na podložku. V žádném případě nekrčte lokty. Opakujte po sériích jako u prvního cviku, akorát místo pěti sekund přidávejte deset.

Sedy lehy

Jak se provádí sedy lehy asi nemusíme detailně popisovat, každý je určitě dobře zná. Stačí, když si lehnete na záda a ruce dáte za hlavu. Zvedejte vrchní část těle. Pozor, ať se vám neohýbají nohy. Pokud jsou pro vás sedy lehy bolestivé, zvedejte se pouze mírně, postupně přidávejte na intenzitě.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]