Cvičení pro pevnější a silnější stehna pohodlně z tepla domova

Tato cvičení inspirovaná Pilates vám poskytnou větší stabilitu a pomohou vám vybudovat svaly. Jste připravení věnovat svým nohám cílenou pozornost? V tomto videu vás zakladatelka Blogilates a tvůrce POP Pilates Cassey Ho provede cvičeními typu go-to stehna, která zpevní a vytvarují vaše nohy a zlepší celkovou sílu. Připravte se na těchto 5 cviků.

Plié dřep

Na rozdíl od běžných dřepů jsou špičky nohou v této pozici obráceny ven. Pomalu klesejte do dřepu s pevným jádrem a srovnanou hlavou, nenaklánějte se dopředu. Ruce mějte natažené, jak můžete vidět v ukázkovém videu níže. Pro ještě intenzívnější cvičení můžete zkusit stoj na špičkách. Proveďte 15 až 20 opakování.

Criss-Cross nůžky

Lehněte si na podložku a umístěte si ruce pod zadek, zajistěte, aby vaše dolní část zad byla vtlačena do rohože (ne vyklenutá nahoru!). Poté zvedněte nohy nahoru a překřižujte je. Proveďte 20 opakování.

Motýlek z pozice mostu

Zaujměte polohu mostu s rukama na zemi a zvednutými boky. Nohy budete odtlačovat od sebe a k sobě. Jako, když motýl mává křídly. Proveďte 20 opakování.

Boční výpady

Výpady jsou velmi účinným cvičením. Ať už děláte výpady vpřed, vzad nebo do boku, jako v tomto cviku, kdy zabírají právě vnitřní strany stehen. Proveďte 10 až 15 opakování na každou stranu.

Kmitání nohy

Lehněte si pohodlně na bok a kmitejte vždy jednou nohou nahoru a dolů. Střídavě před a za položenou nohu na podložce. Proveďte 12 až 15 opakování na každou nohu.

Pokud se na to budete cítit, můžete si celou sestavu cvičení 2x nebo klidně i 4x zopakovat. A nezapomínejte, že výsledky se dostaví jedině při pravidelném cvičení.

Obrázky: everydayhealth.com