Nejčastější chyby při hubnutí – víme, které to jsou

Hubnete, přibíráte, hubnete, přibíráte nebo se váha nehýbe směrem dolů vůbec? Pak děláte s největší pravděpodobností stále dokola tytéž chyby. Nezřídka kvůli tomu mnoho lidí ztratí motivaci a nějaké hubnutí hodí za hlavu. Neházejte ještě flintu do žita a pojďte se podívat na chyby, kterých se lidé nejčastěji dopouštějí. Možná tam najdete i sami sebe a cestu, jak z toho ven.

Hodně ovoce

Mnoho lidí má za to, že když bude jíst „zdravě“, povede se jim zhubnout. Na vině jsou i možná špatně vysvětlené ovocné diety. Ovoce se má konzumovat jedna až dvě porce, a to během dopoledních hodin. Nacpat se ovocem na večer je úplně špatně. Některé druhy ovoce obsahují totiž velké množství cukru. Totéž platí o sladké zelenině.

Nepravidelná strava

Pokud jíte jen tehdy, až dostanete vlčí hlad, je to chyba. Chcete-li zhubnout, případně si udržet optimální váhu, musíte jíst pravidelně. Ne se do jídla nutit, ale rozhodně nenechat tělo vyhladovět. Tělo je pak ve stresu a pomstí se vám tím, že budete mít chuť sníst cokoliv (třeba i vaší kočku) a kdykoliv. Nezřídka tak lidé končí o půlnoci s hlavou v lednici. Je to důsledek šizení těla během dne.

Špatný pitný režim

Tekutiny jsou pro tělo důležité. Nejenže je mnohdy hlad převlečená žízeň, ale i proto, že voda pomáhá správnému fungování metabolismu a vyplavuje z těla škodliviny. Když budete pravidelně pít, nebudete mít chutě na nesmysly.

Málo pohybu

Ne, že by nešlo zhubnout bez cvičení (jistě, že šlo), ale za jakou cenu? Chcete-li zhubnout zdravě, pak bezpodmínečně zvedněte zadek z gauče a hýbejte se. Díky pohybu se opět nakopne metabolismus, potem vyloučíte toxiny, které jsou mnohdy viníkem toho, že se člověku nedaří hubnout.

Jídelníček bez tuků

Snažíte se vyhýbat tukům, protože na slovo „TUK“ máte alergii? Pak je to opět chyba. Zdravé tuky jsou pro organismus velmi důležité. Tuky jsou nejbohatší zdroj energie, jaký může lidské tělo získat. Přednost mají samozřejmě nenasycené mastné kyseliny tzv. hodné tuky. Najdete je v rybách, semenech, ořechách, avokádu, rostlinných olejích.

Hladovění

Úplně nejhorší chybou je snad hladovění. Méně sním – více zhubnu. To sice ano, ale opět za jakou cenu? Jakmile se najíte, máte kila zpátky a ještě s něčím navíc k tomu. Hladovění je fatální chybou, která nevede k pěknému tělu.

Hltání jídla

Jíst se má pomalu, jídlo se má pořádně požvýkat a vychutnat. Když jídlo do sebe naházíte, budete mít brzy opět hlad. Udělejte si na jídlo čas.

Netrpělivost

Nosíte svá kila několik let a nyní chcete zhubnout za pár týdnů? To nejde! Musíte dopřát svému tělu čas na změnu. Změnu stravování a životního stylu. Chcete-li zhubnout a opět nepřibrat, pak se obrňte trpělivostí.

Nízkokalorická strava

Nedostačujícím příjmem potravy odebíráte svému tělu energii. Budete se cítit unavení a začnou vás přepadat chutě na sladké – tělo bude energii požadovat. Hodně lidí si plete snížení kalorií se striktním ukradením kalorií svému tělu. Snížit jejich příjem ano, ale musíte vědět kolik, jak a na kterých potravinách.

Obrázek: pixabay.com