Štíhlé břicho v rekordně krátkém čase. Jednoduché cviky zvládne provádět každý z pohodlí domova

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí nadbytek tuku v oblasti břicha, nemusíte dřít každý den v posilovně. Skvěle vám postačí tyto osvědčené domácí cviky.

Pokud chcete získat tělo svých snů, nemusíte dřít každý den v posilovně a ubírat si ze svého talíře. Skvělých výsledků totiž můžete snadno dosáhnout pomocí těchto osvědčených cvičení, která můžete provádět z pohodlí svého domova. Jedná se o trénink pro rychlý úbytek váhy a zpevnění břišních svalů, jenž navíc podpoří váš krevní oběh. Změny budou viditelné již po několika týdnech. Vrhněte se do toho, radí fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Speciální dřepy

Dřepy jsou obecně skvělým cvikem, který vám pomůže nejen zhubnout, ale také zpevnit hýždě a podpořit správné držení těla. V tomto případě se však jedná o těžší verzi. Postavte se rovně s rukama v bok a položte kotník na koleno druhé nohy. Nyní začněte klesat níže, jako při běžném dřepu, ovšem udržujte svá stehna co nejvíce rovnoběžně s podlahou. Během pohybu se nenaklánějte dopředu, aby vaše hýždě pracovaly co nejintenzivněji. Cvičení opakujte 15krát a poté vyměňte nohu.

Zvedání nohou

Lehněte si na břicho na rovný povrch a pokrčte nohy tak, aby byly od kolenou zvednuté rovně do vzduchu. Nyní se opřete o lokty a začněte zvedat jednu nohu co nejvíce vám to tělo dovolí. Pohyb provádějte pomalu a kontrolovaně, abyste cítili, jak vám pracují svaly, přičemž se snažte udržet boky co nejvíce na podlaze. Cvičení opakujte 15krát na obě nohy.

Fotografie: Pexels

Dřepy s výskokem

Postavte se rovně a pokrčte paže směrem k hrudníku. Poté vyskočte co nejvíce do vzduchu a spadněte do hlubokého dřepu, přičemž se rukama dotkněte podlahy. Při návratu do výchozí polohy držte záda rovně, abyste co nejvíce procvičili zadní stranu stehen. Cvičení provádějte 20krát za sebou a s co největší intenzitou.

Zvedání nohy do stran

Klekněte si na kolena a položte se na lokty. V této poloze vyzdvihněte jednu nohu tak, aby byla rovnoběžně s podlahou. Nyní začněte nohou pomalu pohybovat šikmo, nejprve na stranu opěrné nohy a poté na druhou stranu. Měli byste cítit, jak se vám zpevňují svaly v hýždích a stehnech. Cvičení proveďte 20krát a poté ho opakujte na druhou nohu.

Výpady krokem vpřed

Výpady jsou skvělý cvik, který vám pomůže vybudovat krásné nohy a hýždě a odbourat veškerý přebytečný tuk v těle. Vykopněte jednu nohu dopředu, položte ji na zem a poté se posaďte do výpadu v úhlu 90 stupňů. Následně se vyzdvihněte a vraťte se zpět do výchozí pozice. Cvičení opakujte 20krát na každou nohu.

Cvičení motýlek

Lehněte si na bok, pokrčte nohy v kolenou a s nimi také chodidla. Poté si dejte ruce za hlavu, mírně vyzdvihněte holeně a začněte nohy rozkročovat. Jakmile ucítíte tlak v pánvi, pomalu se Baletní výkopy

Posledním cvičením jsou baletní výkopy. Stoupněte si rovně na zem a jednou nohou vykročte vzad. Poté se předkloňte, zpevněte záda a přední nohu a následně se vyhoupněte do pozice baletky – stůjte na přední noze, zadní noha je vyzdvihnutá ve vzduchu a ruce mějte roztažené do stran. Cvičení proveďte 16krát na každou nohu.

Zdroj: Healthline