Tvrdili jí, že jsou tyto příznaky v těhotenství běžné. To, co jí zjistili, ještě nikdy neviděli

Fotografie: Depositphotos

Nastávající maminka věděla, že s ní něco není v pořádku. Nevzdala se a nakonec se ukázalo, že měla pravdu, skutečně bojovala s vážným onemocněním.

Poppy Stewart-Brown z Anglie bylo 23 let, když se u ní objevily varovné příznaky, psal se rok 2018 a ona byla poprvé těhotná. Lékaři její obavy nejdříve bagatelizovali, pak se ale ukázalo, že trpí Ewingovým sarkomem. O jejím příběhu tehdy informoval deník DailyMail. Poppy je neuvěřitelná bojovnice, která se rozhodla vyprávět svůj příběh vlastními slovy, aby šířila povědomí o této nemoci a pomohla tak ostatním, kteří bojují s vážným onemocněním.

První příznaky se dostavily už v roce 2018

Poppy poprvé navštívila praktického lékaře v roce 2018, když se u ní projevily příznaky jako únava, nevolnost, krvácení z nosu a bolesti hlavy. Praktický lékař mladou ženu uklidnil, že se jedná o typické známky těhotenství. Jenže tyto projevy se stále stupňovaly, především bolest hlavy neodcházela, spíše sílila, proto se Poppy ke svému lékaři opakovaně vracela, jak uvádí web BCRT.

„Dostala jsem nějaký antibiotický krém, který ovšem nepomohl. Také jsem šla na kontrolu do nemocnice, aby lékaři zkontrolovali, že je dítě v pořádku. Bylo mi řečeno, že mě jen bolí hlava. Připadala jsem si, že doktory jen obtěžuji. V únoru 2019 jsem si však všimla, že mi něco vyrůstá z nosu a nemohu pořádně dýchat. Šla jsem tedy na ušní, nosní a krční, odkud mě poslali na magnetickou rezonanci. Tehdy jsem poprvé slyšela, že by se mohlo jednat o rakovinu,“ cituje Poppy web BCRT.

Propouštěcí zpráva z nemocnice vyvolala na internetu bouřlivé reakce. Lékař jednal mimo zavedené postupy

Rakovina o sobě začínala dávat vědět

O další měsíc později si Poppy našla bulku na levé horní čelisti a rozhodla se navštívit zubaře, který uvedl, že se nastávající mamince klube zub moudrosti. O pár týdnů později se Poppy vrátila do nemocnice, ale stále nezískala žádnou diagnózu. Jenže postupem času bylo Poppy čím dám tím hůř. Stále doufala, že rakovina je ten poslední možný scénář, bylo jí teprve 23 let, všichni kolem ji uklidňovali, že je příliš mladá, aby měla rakovinu.

Poppy se obávala porodu, nemohla pořádně dýchat a porodník nakonec souhlasil s předčasným císařským řezem, dostala injekci na podporu dozrávání plic miminka. O 2 dny později však byla hospitalizována s šílenými bolestmi hlavy a její zdravotní stav se rychle zhoršoval. Vyšetření CT nakonec ukázalo pravdu – rakovina, konkrétně Ewingův sarkom, jak informuje i server Fakt. Ačkoli to může znít zvláštně, Poppy se ulevilo, že konečně zná pravdu, věděla, že s ní něco není v pořádku.

Poppyin příběh má naštěstí dobrý konec. Podstoupila císařský řez a následně léčbu včetně chemoterapie, strávila několik dlouhých měsíců v nemocnici. V náročném boji se vzácnou formou rakoviny ale zvítězila. Její malá dcerka Bella byla největším důvodem, proč vstát z postele a bojovat. Rakovina je zrádným onemocněním, jejíž příznaky se mohou často zaměňovat s jinými zdravotními stavy. Na ZdravémStravování jsme psali o případu ženy, jíž rostlo břicho, ale o těhotenství nešlo.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]