Žena si nebyla jistá, zda pouze rychle tloustne, nebo je těhotná. Lékař odhalil zcela odlišnou příčinu

Fotografie: Depositphotos

Všichni si mysleli, že je tato žena těhotná a brzy přivede na svět svého potomka. Ona však věděla, že za růstem jejího břicha musí stát něco úplně jiného.

Když si 29letá žena z Dallasu v americkém Texasu všimla, že neustále přibírá na váze a její břicho se každým dnem zvětšuje, okamžitě začala cvičit a nastavila si nový jídelníček. Bohužel však problém neustále přetrvával, a to i přesto, že každý den sportovala a dodržovala pevnou dietu. I sami doktoři si s ní dlouhou dobu nemohli poradit, dokud nezjistili, co skutečně stojí za příčinou jejích příznaků.

Nepomohla žádná změna v jídelníčku

Amanda Shoultz, teprve 29letá žena, vždy ráda sportovala a zaměřovala se na zdravý životní styl. Přišlo jí proto velmi zvláštní, když se jí samo od sebe začalo nezastavitelným tempem zvětšovat břicho. Ačkoli si zprvu všichni mysleli, že jde o jasnou známku těhotenství, bylo jí jasné, že se jedná o něco jiného – podstoupila několik testů, aby se ujistila, že opravdu potomka nečeká. Bohužel však nikdo nedokázal říci, co by mohlo stát za tímto zvláštním příznakem.

Žena se rozhodla vyřadit ze svého jídelníčku také mléčné výrobky, na které může být dle MayoClinic mnoho lidí alergických, ovšem ani to jí nepomohlo. Následovalo vyřazení dalších potravin, ale situace byla naprosto stejná. Amanda sice zhubla v různých částech těla, ale centimetry kolem jejího pasu se neustále navyšovaly. „Vzdala jsem se všech mléčných výrobků v domnění, že jde o alergii na laktózu, ale nic se nezměnilo. Pak jsem se vzdala lepku. Miluji chléb, ale byla jsem připravena udělat cokoliv. To se taky nepovedlo,“ říká žena.

Nikdo si s ní nevěděl rady

Když už si Amanda nevěděla rady, rozhodla se zajít k dalšímu odborníkovi a vysvětlit mu svou zvláštní situaci. Ten ji velmi rychle přijal, ovšem po několika testech jí bohužel sdělil, že všechny výsledky vyšly v normálu. Jelikož však byla stále skeptická, požádala jej, aby ji objednal ke gastroenterologovi. S tím lékař souhlasil a požádal kolegu z jiného oboru, zda by mohl provést ženě další kolo krevních testů a také CT vyšetření, které by ukázalo více.

Pouhé tloustnutí? Omyl! Jednotlivá onemocnění štítné žlázy se velmi liší v příznacích a důsledcích

Po několika dnech se nový odborník ženě ozval s tím, že zjistil, v čem je problém. Ačkoli se to zdálo být neuvěřitelné, rostl jí v žaludku 33 centimetrů široký rakovinný útvar. Jednalo se o tzv. liposarkom, což je podle lékařky Yamini Ranchod vzácný typ rakoviny, který se vyvíjí v tukové tkáni člověka. Amanda tak musela podstoupit dvouhodinovou operaci k jeho odstranění. Naštěstí se nerozšířil do dalších částí těla, vše tedy dopadlo dobře a žena se mohla konečně vrátit zpět k normálnímu životu. Na ZdravémStravování jsme psali také o podobných nezhoubných útvarech pod kůží zvaných lipomy.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]