Pravidelná přírodní detoxikace střev pomocí tohoto domácího elixíru

Fotografie: Depositphotos

Nahromaděný toxický odpad v těle může mít závažné dopady na vaše zdraví. Pomoci si můžete díky jednoduchému nápoji, jehož hlavní složkou jsou jablka.  

V redakci jsme se nedávno bavili o tom, jak závažný dopad mohou mít na zdraví nahromaděné toxiny v těle. Tyto nebezpečné látky ohrožují především tlusté střevo, kde se nejčastěji usazují – když totiž nestrávené jídlo zůstane v trávicím traktu, způsobí to hromadění hlenu a tvorbu usazenin, což může dále vést k přibírání na váze, nedostatku energie a vyššímu riziku rozvoje nebezpečných onemocnění, včetně rakoviny.

Očista tlustého střeva

Pokud vás již delší dobu trápí nedostatek energie, únava a bolest hlavy, pravděpodobně se ve vašem těle nahromadily toxiny, které nyní poškozují váš organismus. Pokud se chcete jejich působení vyvarovat, můžete na to jít poměrně snadno, a to podle lékařky Debry Rose Wilson pomocí jednoduché přírodní očisty. Skvěle vám pomůže zejména správný nápoj s dostatečným množstvím vlákniny, která hraje nezbytnou roli ve zdraví trávicího traktu, včetně funkce tlustého střeva.

Abyste vyhnali veškeré toxiny z těla, můžete si připravit nápoj, jehož hlavní složkou je jablko, které je známé pro svůj obsah bohatých živin a velkého množství vlákniny. Kromě toho přirozeně vyplavuje zbytky toxinů z těla a zlepšuje trávení – o jeho dalších blahodárných přínosech jsme také na webu ZdravéStravování nedávno psali. Aby však působilo co nejlépe, je dobré přidat k němu další účinné složky. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 ks jablka,
  • 1 čajovou lžičku chia semínek,
  • 1 polévkovou lžíci lněných semínek,
  • 1 sklenici vody,
  • 1 čajovou lžičku medu.
jablko ovoce
Fotografie: Freepik

Mátový elixír pomůže při problémech s bolavými klouby

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Stačí smíchat všechny ingredience bez chia semínek, poté vše nalít do sklenice a nakonec přidat i samotná chia semínka. Nápoj pak ještě jednou pořádně promíchejte a následně vypijte čerstvý.

Tuto očistu provádějte každý den po dobu maximálně 3 týdnů, a pokud se budete cítit lépe dříve, nemusíte to s jeho konzumací přehánět a přestat ihned. Nezapomínejte také, že aby byl proces co nejúčinnější, je vhodné pít dostatečné množství vody.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]