Domácí tinktura zajistí dokonalou detoxikaci organismu

Detoxikace organismu je často skloňovaný pojem. Co je správnou cestou? Jednoduchá domácí tinktura. Rozhodně ne kupované produkty, které do kapes majitelů farmaceutických firem každoročně nasypou velikou spoustu peněz. Bez ohledu na množství dostupných produktů tohoto průmyslu by naše první kroky k očistě těla měly směřovat do lůna přírody, kde najdeme spoustu prostředků, které nám pomohou se nečistot v těle zbavit.

Pokud si ale myslíte, že rostlinné preparáty jsou na rozdíl od těch z továrny mnohem méně koncentrované a proto méně účinné, nenechte se mýlit. Pomocí osvědčených postupů lze z květinek vyrobit tak silný koncentrát, že si často s farmaceutickými produkty vůbec nezadají.

Příroda nad zlato

Tinktura je vysoce koncentrovaný alkoholový výluh z rostlin, který v několika kapkách ukrývá tu nejvnitřnější léčivou sílu. Rostlinné výtažky jsou navíc komplexní a neoddělené od celkového složení rostliny, a proto ani nemívá žádné vedlejší účinky, pomineme-li předávkování či alergie, které může mít člověk na některé rostliny. Proto dbejte na správné dávkování a v případě výskytu neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

Pokud si nejste jisti, namísto tinktury si připravte pouze vodní výluh, neboli čaj, který přeci jen obvykle není natolik koncentrovaný, abyste se jím tak snadno mohli otrávit. Účinný přitom bývá podobně. Pro jistotu u jednotlivých položek uvádíme návod na výrobu právě vodního výluhu. (Pokud toužíte po pravé tinktuře, smíchejte vždy rostlinný materiál zhruba v poměru 1:1 s lihem o koncentraci minimálně 40 % a nechte měsíc stát na tmavém místě v uzavřené sklenici.)

Už vás ale nebudeme napínat. Které rostliny vám tedy pomohou k efektivní vnitřní očistě těla?

Citron

Fotografie: Pixabay

Žlutý kyselý plod je oblíbenou součástí čisticích preparátů. Je bohatý na vitamin C a antiseptické látky, které odstraňují z těla toxiny. Kromě toho také podporuje látkovou výměnu a úbytek hmotnosti a zlepšuje vstřebávání prospěšných látek, čímž zlepší stav i vzhled vlasů a pokožky.

Pro využití zázračných funkcí citronů zahřejte sklenici vody, ale ne až k varu. Poté do ní přidejte citronovou šťávu a užívejte na lačný žaludek každé ráno a potom večer před spaním.

Pampeliška

Kdo se někdy pokoušel podomácku léčit celulitidu, s největší pravděpodobností narazil na kouzlo žluté pampelišky. Tato rostlina totiž dokáže účinně pomáhat proti zadržování vody ve tkáních a zároveň s touto vodou se tělo díky pampelišce zbavuje prostřednictvím moči také veškerých usazených toxinů.

Fotografie: Pixabay

Hrst čerstvých listů spařte horkou vodou a nechte deset minut vylouhovat. Doslaďte medem a pijte dvakrát denně.

Tymián

Jihoevropský druh mateřídoušky zlepšuje trávení, zbavuje tělo parazitů a stimuluje krevní oběh.

Fotografie: Pixabay

K přípravě stačí vložit lžičku sušeného tymiánu do sklenice horké vody a nechat půl hodiny odstát. Popíjíme po malých doušcích v průběhu celého dne. Ne ale déle, než týden v kuse.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]