Na vysokou hladinu cukru v krvi lze vyzrát přírodní cestou

Ať už se snažíte udržet vysokou hladinu cukru v krvi pod kontrolou, nebo se chcete efektivně zbavit přebytečných kilogramů je dobré udržovat hladinu cukru na nízké úrovni. V opačném případě může být obtížné dosáhnout konkrétního cíle. Zde je další důvod, proč je důležité udržovat hladiny cukru v normálu: rezistence na inzulín. A proč je to špatné?

Zvýšení cukru v krvi může způsobit, že vaše buňky na něj po určité době reagují stále méně, což může vést k mnoha onemocněním – zejména diabetes 2. typu, kornatění tepen, vysoký krevní tlak, onemocnění jater, syndrom polycystických vaječníků (PCOS), reprodukční problémy u žen – to jsou jen některé z nich!

Je zřejmé, že je dobré udržovat normální/optimální hladiny cukru po celou dobu. Jak tedy můžete snížit hladinu cukru v krvi, aniž byste museli brát léky snižující jeho hladinu? Zde je několik věcí, které můžete zkusit:

Jablečný ocet

Každý ví, že jablečný ocet nabízí spoustu úžasných zdravotních výhod. Vědci říkají, že vypití sklenice vody s pár lžícemi jablečného octa může pomoci snížit hladinu inzulínu. To platí zejména, pokud tento nápoj vypijete 30 minut před jídlem s vysokým obsahem sacharidů.

Snížení sacharidů ve stravě

Pokud máte nadváhu nebo se u vás v rodině diabetes vyskytuje, buďte na pozoru. Snažte se hlídat, kolik sacharidů během dne přijímáte. Mnoho lidí přijímá ve stravě abnormální množství sacharidů, aniž by si toho byla vědoma. Samozřejmě se vyhýbejte sladkostem a sladkým nápojům. Cukr celkově nepředstavuje pro zdraví nic dobrého.

Potraviny bohaté na vlákninu

Při omezování sacharidů ve stravě byste měli denně zvyšovat množství vlákniny. Odborníci říkají, že strava s vysokým obsahem vlákniny je výhodná zejména pro lidi, kteří chtějí ve svém těle snížit vysokou hladinu cukru – tento nestravitelný typ uhlohydrátů pomáhá zpomalit uvolňování cukru v krvi.

Další tipy na snížení hladiny cukru v krvi

  • Pravidelná fyzická aktivita – pohyb pomáhá buňkám lépe reagovat na inzulín

  • Zařaďte do stravy skořici – snižuje hladiny cukru v krvi

  • Jezte dostatek kvalitních bílkovin – tlumí totiž sekreci inzulínu

  • Konzumujte zdravé tuky

  • Dbejte na vyváženou a nutričně plnohodnotnou stravu

  • Vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám

  • Dobře spěte, méně se stresujte

  • Pijte dostatečné množství vody

  • Zaměřte se na hořčík – udržuje vyvážené hladiny cukru v krvi

  • Nezapomínejte na probiotika – kefír, jogurt, kysané zelí, kimchi – jsou důležité při snižování hladiny cukru v krvi

Fotografie: Pixabay