Může alkohol prospívat zdraví nebo absolutně nepatří do zdravého životního stylu?

Také už jste někdy slyšeli výrok: kdo pije, ten přijde do pekla? Nebojte se! Pokud nenasáváte alkohol jako houba – do žádného pekla nepůjdete a ani se o své zdraví obávat nemusíte. Malá dávka alkoholu denně dokonce zdraví prospívá.

Ovšem malou dávku si každý může představovat jinak. Zatímco pro někoho to mohou být dvě deci vína, pro druhého jedna láhev. Nutno poznamenat, že malé množství alkoholu zdraví prospívá, pravidelné požívání většího množství naopak ukrutně škodí. Záleží-li vám na svém zdraví, pak pamatujte, že prospěšné je pouze mírné požívání alkoholu.

Jedno pivo nebo jedna sklenka vína

Každý člověk je jiný, má jinou tělesnou hmotnost, jinak se stravuje, dodržuje pitný režim sestávající z nealkoholických nápojů (ideálně čistá voda, ovocné a zeleninové šťávy, čaje), ale lékaři v zásadě doporučují denně maximálně 1 pivo nebo 1 skleničku vína.

Žádné opíjení!

Takto se člověk neopije, neničí játra a naopak s přispěním alkoholu se rozšiřují cévy. Krev tak může cévami lépe protékat, což znamená nižší riziko srdečních onemocnění. Tudíž dbáte-li o své zdraví, nemusí z vás být abstinent, ani pokud sportujete. Jedna sklenička alkoholu vaše zdraví nijak neohrožuje.

Pokud si ji tedy nedáte nalačno ráno před řízením automobilu, ale věříme, že vhodný čas pro vychutnání trošky alkoholu si najdete.

Víno pro lepší imunitu

Mimo jiné může mít alkohol i preventivní účinky nejen proti srdečním onemocněním. V chladném a nepříznivém počasí nabádají hygienici, lékárníci i lékaři k posilování imunity. S tím může pomoci víno. Díky obsahu tříslovin je imunitní systém podporován a poslední výzkumy prokazují, že víno působí jako preventivní prostředek před onemocněním chřipkou. Má totiž antivirální a antibakteriální účinky.

Obrázek: pixabay.com