Mocný čaj na sražení nepříjemných otoků a podporu funkce mozku. Zdravotní přínosy petržele zná málokdo

Fotografie: Depositphotos

Petrželka je známá především pro své využití v kuchyni. Je aromatická a pokrmům dodává lahodnou chuť. Její výhody lze však využít i v léčbě několika zdravotních problémů.

Petržel nabízí spoustu výhod za málo peněz. Pořídíte ji za pár korun, přitom ji můžete využít v mnoha směrech. Nejčastěji v kuchyni. Je velmi aromatická, pokrmu dodá příjemnou vůni i chuť. Kromě nutričních a chuťových vlastností je však možné ji použít i jako lék. Jako většina bylinek je totiž velmi zdravá. Mnoho svých schopností navíc odhalí ve formě čaje, říká lékařka Rachael Link.

Sražení nepříjemných otoků

Otoky končetin mohou mít spoustu příčin, jako jsou například nevhodná strava, problémy s oběhovým systémem, potíže s ledvinami, menstruace, změny počasí a mnoho dalších. Oteklé končetiny jsou velmi nepříjemné a mohou způsobit bolest a potíže s chůzí. Pokud hledáte řešení, vyplatí se sáhnout po odvaru z petržele. Bylina působí močopudně a problémy s vyprazdňováním tekutin jsou nejčastější příčinou vzniku otoků. Navíc petržel na rozdíl od oblíbených diuretik nemá žádné vedlejší účinky.

Podpora funkce mozku

Odvar z petržele je skvělý pro eliminaci příznaků způsobených poruchami mozku, a co víc, zlepšuje práci neurotransmiterů, snižuje vliv škodlivých faktorů na mozkovou kůru a zlepšuje práci neuronů v mozku. Pokud máte v rodině stařeckou demenci nebo Alzheimerovu chorobu, preventivně pijte odvar z petržele a trénujte mozek.

Fotografie: Pexels

Petržel má protizánětlivé vlastnosti

Petržel je plná vitamínu C a antioxidantů. Kromě toho léčí bolesti způsobené revmatismem a osteoporózou. Zklidňuje záněty a urychluje jejich léčbu. Při pravidelné konzumaci zabraňuje jejich vzniku. K přípravě petrželového čaje budete potřebovat:

  • 5 snítek petrželky,
  • polovinu citronu,
  • 3 sklenice vody,
  • 1 ČL medu.

Zahřejte vodu (neměla by být úplně vroucí) a nalijte ji na petrželku a citron, jež jste předtím umístili do džbánu. Petrželovou nať omyjte a nechte plavat na hladině. Odstavte na 5 minut. Po uplynutí potřebné doby suroviny vyjměte, vymačkejte citron, přidejte med a pijte několikrát denně.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]