Mladistvý obličej bez akné. Vyvarujte se zbytečných chyb při mytí citlivé pokožky

Fotografie: Freepik

Víte, že špatným mytím obličeje může pokožka stárnout rychleji? Asi nikdo netouží vypadat starší, než je, tím spíše, když se jedná o obličej. Správnou péčí lze zajistit pokožce mladistvý vzhled a omezit rozvoj akné.

Díky řádnému čištění bude pleť čistá, bez vrásek, nevzhledných černých teček nebo nepříjemné vyrážky. Jak často a správně mýt citlivou pleť, jaké přípravky používat?

Pravidelné mytí

Jste unavení a nemáte náladu se jít vysprchovat a nechce se vám ani umýt obličej? Vždyť se pro tentokrát zase tolik nestane a umyjete se až ráno? Neumytí obličeje před spaním pokožku zbytečně zatěžuje, protože se hromadí make-up, nečistoty a mastnota, což může vyvolat různé druhy vyrážek nebo přímo akné.

Fotografie: Pixabay

Neošetřením pleti před spaním také dochází k rychlejšímu nástupu vrásek a stárnutí pokožky. Dermatologové doporučují mytí citlivé pokožky dvakrát denně, ráno a večer. Před mytím obličeje si navíc řádně umyjte ruce, aby se nečistoty z nich nedostaly do očí nebo pórů.

Používejte peeling

Jednou týdně je vhodné pleť na obličeji vyčistit pomocí hloubkové metody, protože nečistoty a toxiny se ukládají v nejhlubších vrstvách pokožky a v pórech. Je vhodné používat přírodní nebo bio peelingy, které pomohou odstranit nečistoty, ale nenaruší přirozenou vrchní vrstvu s olejem, proto jen jemně masírujte, ale netlačte.

Nevynechávejte ranní mytí

Odstranili jste večer z pokožky make-up a líčení a dokonale umyli obličej, proto si jej ráno již nemyjete? I ráno se musí obličej umýt, protože se bakterie na obličeji hromadí v průběhu noci. Navíc i v posteli, přikrývkách nebo povlečení se nacházejí roztoči, kteří mohou nepříznivě působit na pokožku, je vhodné ráno obličej umýt.

Častá výměna kosmetiky

Lidé po prvních několika použitích určitého kosmetického přípravku cítí zklamání, protože výsledky neodpovídají očekávání. Je dobré s výsledky vyčkat, výrazného účinku se lze dočkat až po delší době, většinou po 4-6 týdnech používání.

Střídání kosmetiky nesvědčí pleti, pokožka se totiž musí produktu přizpůsobit. Obdobně není vhodné mýt obličej klasickým mýdlem, to je určené na mytí rukou. Pokožku na obličeji by mýdlo zbytečně vysušilo.

Fotografie: Pixabay

Příliš kosmetiky najednou

Čím více kosmetiky, tím lépe? I sebedražší produkty nepomohou dosáhnout lepších výsledků. Postačí vybrat pro každý účel pouze jeden druh kosmetiky.

Pro čištění tedy nepoužívejte více prostředků, protože by mohlo dojít k podráždění nebo vysušení pokožky. Obdobně pro hydrataci nebo napnutí pokožky postačí vždy jen jeden výrobek. Ušetříte peníze, ale pomůžete také pokožce.

Používejte vlažnou vodu

Mýt obličej horkou nebo naopak studenou, abyste se takříkajíc ráno probrali? Pokožka nemá ráda teplotní šoky, nebude díky ledové vodě vypadat svěžeji, právě naopak. Obličej je vhodné omývat vlažnou vodou, aby zůstala kůže pružná a po celý den dobře hydratovaná.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]