Konzumace červené cibule přináší řadu zdravotních benefitů

Červená cibule je plodinou, na kterou se v domácnostech často zapomíná. Většina lidí má doma jenom tu žlutou, což je chyba. Až zjistíte, kolik pozitiv má právě tato červená, jistě si ji půjdete koupit. A nebudeme přehánět, když řekneme, že ji využijete každý den.

Jako pomocník pro vaši krásu

Velmi dobrou volbou je červená cibule ve chvíli, kdy vás trápí problémy s estetikou. Tedy hlavně s pigmentem a tím, že máte na své kůži různé tmavé skvrny. Tento druh cibule je pomůže zesvětlit a tím vaši kůži také zajímavě sjednotit. Stačí ji přiložit a nechat pár desítek minut působit.

Dále je unikátní v tom, že dokáže vaši kůži i velmi dobře vyčistit, a to díky sloučeninám síry a dalších látek. V takovém případě z ní vymačkejte šťávu. Tu aplikujte samostatně, nebo smíchejte s cukrem a připravte si jednoduchý domácí peeling.

Pomůže také vašemu zdraví

Nejenom krása, a zajímavé využití v domácnosti. Červená cibule prospěje i vašemu zdraví. Stačí se podívat na její složení a musí vás zaujmout to, že má antioxidační účinky, díky čemuž dokáže tělo znavit všech nežádoucích látek. Také vás zajme to, že má protizánětlivé, protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. Hodí se proto při nemocech, i jako prevence. Proto je vhodné využívat ji stále, ne jenom ve chvíli, kdy na nás takzvaně něco leze.

Nejlepší je, pokud je využívána čerstvá. Můžete použít třeba šťávu, kterou nalijete do čaje a ten doplníte citronem. Nebo můžete cibuli nastrouhat, smíchat s medem a takto užívat několik lžiček denně. Získáte tak maximum silných látek a zároveň dokážete eliminovat onu štiplavou chuť, kterou má.

Je dobrá i na skvrny na oblečení

Ano, i v tomto směru je červená cibule zcela unikátním pomocníkem. Pokud vás trápí skvrna na jakékoliv textilii, dejte na ni kolečko cibule, nechte 15 – 30 minut působit a potom vyperte. Budete zírat, jak zmizí i zažraná skvrna.

Fotografie: Pixabay