Vyzrajte konečně na nepříjemné opary díky účinným domácím prostředkům

Fotografie: Freepik

Nespornou výhodou domácích léků na opary je jejich nízká cena a dostupnost. Máte je vždy po ruce, když potřebujete. Domácí léky na opary neléčí, ale zmírňují bolest, svědění a pocit pálení. Přečtěte si, které to jsou, pravděpodobně je máte doma taky.

Domácí léky jsou nejúčinnější, pokud je začnete používat hned od prvních příznaků

Trpíte na opary? Existuje hned několik domácích léků na opary. Pokud je začnete užívat hned, když se objeví první příznaky, jako je svědění a brnění, budou účinkovat nejlépe. Pozor! Pokud se vám opary vracejí, nespoléhejte jen na domácí léky, ale navštivte lékaře. Je možné, že potřebujete silnější léky na předpis.

Pokud máte opar:

  • Po aplikaci léku si pořádně umyjte ruce
  • Používejte vlastní ručník
  • Nepůjčujte si rtěnku
  • Nikoho nelíbejte
  • Nepijte s cizí láhve
Fotografie: Freepik

Oparu se nezbavíte, pokud nebudete jíst zdravou vyváženou stravu, která posílí vaše tělo. Opar se aktivuje, když je snížená imunita. Když je člověk vyčerpaný, vystresovaný nebo podvyživený. Když je tělo přehřáté, nebo jej můžete dostat i ze zimy.

8 účinných domácích léků na opary

Citrónový balzám

Meduňka lékařská je bylinka, která má antibakteriální a antivirové účinky. Bylo prokázáno, že taniny a fenolové kyseliny, které jsou obsažené ve vodných extraktech listů, jsou velmi účinným lékem na opary. Citrónový balzám aplikujte na postižená místa. Na opary zabírá také máta, šalvěj a heřmánek.

Med

Má baktericidní a virucidní vlastnosti, a proto je také vhodným lékem pro zmírnění nepříjemných projevů oparu. Stačí, když si rty potřete trochou medu.

Fotografie: Pixabay

Aloe vera

Ideální je použít čerstvou rostlinu. Odříznete list a přiložíte si ho na opar. Aloe urychlí proces hojení.

Tea Tree Oil

Má antivirové a dezinfekční vlastnosti. Urychluje hojení ran. Smíchejte pár kapek oleje s krémem a natřete jím opar.

Česnek a cibule

Pokud se chcete zbavit oparu, položte na opar kousek česneku nebo cibule. Stačí, když je přiložíte pouze na pár minut. Můžete si také udělat cibulový sirup. Namočte do sirupu vatový tampon a potírejte jím postižené místo.

Fotografie: Pixabay

Čaj

Přiložte na opar teplý sáček z černého čaje. Čaj obsahuje stejně jako citrón taniny, které mají antivirové vlastnosti.

Droždí

Obsahuje 12 miliard buněk. Stačí smíchat trochu droždí s vodou a aplikovat na opar. Droždí opar vysuší a rychleji zahojí. Léčebný proces urychlují vitamíny skupiny B (B1, B2 a B3). Tyto vitamíny jsou velmi prospěšné pro vaši pokožku.

Hlíva ústřičná

Tato houba je velmi zdravá a navíc vám pomůže zbavit se oparů. Stimuluje imunitní systém, snižuje cholesterol, obsahuje vitamíny B1, B2 a vitamín C. Hlíva je prospěšná také při léčbě ekzémů a prevenci srdečních onemocnění.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]