Kořen křenu: Pomocník, který zlepšuje paměť a pomáhá při hubnutí

Fotografie: Kagor / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Kořen křenu patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva vůbec. Zde najdete jeho nejzajímavější přínosy a recept na lék, který podpoří vaši paměť a zrak.

Kořen křenu je oblíbené přírodní léčivo, které si našlo využití jak v alternativní, tak i odborné medicíně. Jeho přínosy jsou opravdu obdivuhodné – podporuje činnost krevního systému, zlepšuje paměť, podporuje funkci některých smyslových orgánů, a dokonce vám pomůže zhubnout, říká doktorka Lizzie Streit.

Ztráta paměti a špatná výživa

Čím více času ubíhá, tím více si většina lidí začíná uvědomovat, že jejich tělo nemá stejné vlastnosti jako v předchozích letech – začínají být méně pružní, hůře se uzdravují z onemocnění a začínají zapomínat na některé věci. Avšak svádět vinu na věk je zcela nesprávné, protože většinou jde o důsledek špatné výživy. Pokud totiž celý život konzumujete všechny potřebné živiny pro fungování organismu, nemělo by k takovým problémům docházet. Opak je však bohužel ve většině případů pravdou.

A právě mezi první příznaky špatné výživy patří paměť, kterou většina lidí spojuje spíše se stářím. Naštěstí však i tento problém lze svým způsobem vyléčit. Stačí totiž přidat na nějakou dobu do svého jídelníčku kombinaci správných potravin, jež je skvělým přírodním léčivem a pomáhá obnovovat paměť. Kromě toho je také její konzumace často spojována s detoxikací nahromaděných tuků, hubnutím a zlepšením funkce některých smyslových orgánů.

Přírodní lék, který obnoví vaši paměť a zrak

K přípravě tohoto přírodního léku, jenž zlepšuje paměť a zrak, budete potřebovat pouze několik ingrediencí, které lze zakoupit téměř v každém obchodě a za velmi málo peněz. Hlavní složkou je však kořen křenu, jenž disponuje i dlouhou řadou zdravotních přínosů, včetně podpory krevního oběhu, smyslových orgánů, hubnutí, paměti a detoxikace těla. Dále pak směs tvoří další užitečné přírodní potraviny, které jeho účinek ještě navyšují. Budete potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce skořice,
  • 3 polévkové lžíce medu,
  • 3 kusy citron,
  • 125 gramů kořene křenu,
  • 2 centimetry kořene zázvoru.
Fotografie: Depositphotos

Příprava tohoto přírodního léku je jednoduchá. Stačí oloupat kořen křenu a poté ho spolu se zázvorem nasekat do mixéru. Následně nakrájejte citrony na kousky a přidejte je do směsi. Potom všechny ingredience společně pořádně rozmixujte, abyste získali hladkou homogenní směs. Jakmile bude hotovo, přidejte med a skořici, znovu vše dobře promíchejte a nakonec vložte do skleněné nádoby.

Použití křenové směsi

Abyste získali co nejlepší výsledky, stačí konzumovat jednu čajovou lžičku tohoto přírodního léku dvakrát denně, a to po dobu asi 3 týdnů. Již po několika dnech si však budete moci všimnout, jak se zlepšuje váš celkový zdravotní stav – nejenže získáte všechny potřebné živiny pro správnou funkci mozku, ale také budete mít mnohem rychlejší metabolismus, což jde ruku v ruce se zlepšením váhy. Kromě toho pak tato léčivá směs pomáhá vylučovat toxiny z těla a zlepšuje funkci krevního oběhu. Pokud však trpíte problémy, raději se před jeho použitím poraďte se svým lékařem.

Zdroj: Healthline, National Library Of Medicine