Krásné ruce v jakémkoliv věku: Omladit jejich vzhled až o 15 let zvládne každá žena i bez návštěvy odbornice

Fotografie: Depositphotos

Ruce prozrazují náš věk, protože stárnou rychleji než obličej. Tomu se však můžete vyhnout, pokud se o ně budete dobře starat. Zde je 5 tipů, jak si udržet ruce dlouho mladé.

Vyjadřujeme jimi emoce, projevujeme náklonnost, budujeme obchodní vztahy a pracujeme. Rukou se dotýkáte tváře milované osoby a držíte knihu, kterou čtete dítěti před spaním. Co můžete udělat pro to, aby vaše ruce, kterým vděčíte za mnohé, byly vždy jemné a hladké? Zde je 5 tajemství krásných rukou, které prozradila dermatoložka Cynthia Cobb.

Vyhněte se dráždivým alkalickým mýdlům

Pokožce rukou škodí chemické látky a měnící se povětrnostní podmínky, ale stejně nepříznivě na ni působí chlorovaná voda a antibakteriální mýdlo. Vědci již dávno prokázali, že mezi běžným mýdlem a antibakteriálním mýdlem není z hlediska odstraňování bakterií žádný rozdíl. Tyto typy specifických látek však ničí ochranný lipidový plášť pokožky a způsobují její vysušování. Místo toho odborníci doporučují používat mýdla s pH podobným pH pokožky, která nepoškozují ochranný plášť pokožky.

Používejte rukavice i opalovací krém

Naše ruce nejsou z oceli a jejich kůže patří k nejjemnějším. Tak proč s ním zacházíte, jako by bylo nezničitelné, myjete nádobí, podlahu a barvíte si vlasy bez rukavic? Dermatologové doporučují používat je pokaždé, když vaše pokožka přijde do styku s čisticími prostředky. Doporučují se zejména vinylové rukavice, rukavice bez pudru pro citlivou pokožku a rukavice s přídavkem aloe vera.

A jak si chráníte ruce před smogem, mrazem a sluncem? Pomůže vám opalovací krém. Přípravek s ochranným faktorem SPF 30 ochrání naše ruce před škodlivými atmosférickými podmínkami a UV zářením, pokud si ho nezapomeneme na ruce nanést několikrát denně.

Hydratujte několikrát denně

Použití krému na ruce před odchodem z domu rozhodně nestačí. Vezměte si příklad z těch nejlepších a věnujte zvláštní pozornost hydrataci. Slavná supermodelka Adelle Uddo přiznává, že si ruce hydratuje až desetkrát denně. To není přehnané tvrzení. Ruce jsou obzvláště náchylné k vysušování, zvláště když je počasí nehýčká.

Odborníci doporučují mít v zásobě několik malých tub krémů na ruce. Noste ji každý den v kabelce. Zbytek nechte na místech, kde vám mohou oschnout ruce, např. vedle umyvadla v koupelně, u kuchyňského dřezu nebo v předsíni; bude se vám hodit, než půjdete ven. U silně poškozených rukou volte mastnější krémy, např. s kakaovým nebo kokosovým máslem, které chrání před ztrátou vody, a s regeneračním alantoinem a d-panthenolem.

Používejte peeling

Čistící kúra by měla být doplněna týdenním peelingem. Tím se odlupují odumřelé kožní buňky a stimuluje se regenerace pokožky a tvorba nových, mladých buněk. Zároveň se zlepší mikrocirkulace krve. Peeling zajistí rychlejší vstřebávání všech přípravků a živin z krémů a pleťových vod. Připravte si masku na ruce z avokáda, vaječného žloutku a lžíce citronové šťávy. Směs naneste na ruce a nechte působit 20 minut. Můžete si vyrobit peeling z olivového oleje a cukru.

Fotografie: Freepik

Tip redakce: Na ruce můžete použít stejný kosmetický přípravek jako na obličej. Na ruce se však doporučují zejména hrubozrnné peelingy. Pokud ho doma nemáte, můžete smíchat hnědý cukr s olivovým olejem, který je zdrojem vitaminů A a E, a vmasírovat si ho do rukou. Pokud se vám ruce zbarvily, můžete do této směsi přidat citronovou šťávu.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]