Parazité mohou v těle způsobit vážné potíže. Zbavit se jich lze přirozeným způsobem

Fotografie: Freepik

V našem těle může existovat velká spousta různých škůdců a parazitů. Nejčastěji osidlují játra, náš krevní filtr. Parazité jsou tam jako doma, ale mohou nám způsobovat závažné zdravotní komplikace. Proto je nezbytné usilovat o jejich odstranění.

Škodlivé účinky parazitů na tělo

Paraziti způsobují poškození jednotlivých orgánů. V podstatě likvidují orgány, ve kterých žijí. Paraziti ale také otravují celé tělo svými odpadními produkty a narušují normální vstřebávání potravy. Dlouhodobé soužití s ​​parazity může vést k těžkým chronickým onemocněním. Pro děti jsou paraziti obzvláště nebezpeční. V některých případech mohou paraziti žijící v těle dítěte způsobit:

  • vývojové zpoždění (fyzické i psychické)
  • opožděná puberta
  • problémy s pamětí

Paraziti také pohlcují stopové prvky nezbytné pro lidské tělo.

Fotografie: Freepik

Jak se paraziti dostávají do lidského těla?

Vejce parazita vstupují do lidského těla potravou a vodou. Zdrojem napadení parazity může být:

  • Neumytá zelenina a ovoce (škrkavky a červi)
  • Nedostatečně uvařené kontaminované maso (tasemnice)
  • Mouchy
  • Kontaminovaná voda
  • Neumyté ruce

Len a hřebíček

Zkuste očistu s pomocí bylinek a babských rad. I když existuje řada umělých preparátů, které vám může předepsat lékař, je daleko lepší zkusit odstranit parazity přírodní cestou. Co pomůže? Mezi velmi efektivní patří len a hřebíček, které pomáhají téměř se všemi druhy vnitřních parazitů.

Jak na to? Nachystejte si lněné semínko a hřebíček v poměru 10:1. Společně je umelte v mlýnku na kávu. Užívejte 20-25 gramů denně (lze přidat do jídla nebo užívat samostatně) po dobu 3 dnů. Po této době si dejte pauzu a poté znovu užívejte lék po dobu 3 dnů v řadě. Celý proces by měl trvat měsíc, kdy na konci by vaše tělo mělo být definitivně zbavené parazitů.

Fotografie: Freepik

Kokos

Spolehlivou metodou je použití kokosového mléka a kokosové dřeně. Tento lék proti parazitům je vhodný zejména pro děti. Jak postupovat? Smíchejte kokosovou dřeň s kokosovým mlékem. Směs uchovávejte v chladničce (až 2 dny). Užívejte 3krát denně, jednu čajovou lžičku před jídlem. Pokud léčivý přípravek používá dospělá osoba, lze dávku zvýšit. Pokračujte v léčbě po dobu jednoho týdne.

Cibule

Následující recept je zejména účinný proti červům a škrkavkám. Postupujte takto: Nakrájejte středně velkou cibuli. K cibuli přilijte sklenici vroucí vody a nechte nálev odležet 12 hodin. Následně přeceďte a pijte 1/2–1/3 šálku denně.

Česnek

Chcete-li očistit tělo parazitů, můžete si připravit česnekovou infuzi. Rozdrťte pár stroužků česneku v lisu na česnek nebo je rozmačkejte jiným způsobem. Výslednou kaši zalijte převařenou vodou a nechte odstát asi 20-30 minutách. Navlhčete vatový tampon ve směsi česneku a přiložte jej ke konečníku. Upevněte gázou či obvazem a nechte působit 20 minut.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]