Konzumace správných potravin může pomoci s odstraněním akné i projevů stárnutí pleti!

Fotografie: Pixabay

Touha po tom mít krásnou pleť je vlastní snad každé ženě. Právě na pleti se ukáže stav celého naše organismu i to, jak se o něj staráme a kolik času i péče věnujeme nejen své kráse, ale i zdraví celého těla. To, co nejvíce ovlivňuje stav naší pleti, je především strava, kterou svému tělu dennodenně dopřáváme.

Asi tušíme, že jsou potraviny, které našemu tělu zrovna neprospívají. Ale věděli jste, že jsou i určité potraviny, které dokážou pleť pozitivně podpořit a dodat jí potřebné látky, aby mohla být zářivá, svěží a působit mladistvě? Tyto potraviny to umí!

Tučné ryby

Právě ryby, a zvláště ty mořském s vyšším obsahem tuku, obsahují velké množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Zvláště důležitý je poměr mezi nimi, protože pomáhá redukovat zánětlivost, což brání vzniku akné a jiných kožních potíží. Tučné ryby jsou bohaté na živiny a neměly by chybět ve zdravé a vyvážené stravě. Na pleti se projeví pozitivní výsledky například tak, že pleť bude viditelně výživnější a budou redukovány známky stárnutí.

Avokádo

Další potravinou, která by neměla chybět v jídelníčku nikoho, kdo chce vypadat zdravě a mladě, je avokádo. Avokádo je plné přirozeně se vyskytujících mastných kyselin a ty jsou pro optimální obnovu pokožky a její zdravý vzhled dost zásadní. Avokádo se může pochlubit také vysokým obsahem vitamínu E. Ten pomáhá zpomalit viditelné projevy stárnutí pleti a obnovuje pleť na úrovni její buněčné struktury. Dále je to i vitamín A a další látky a minerály, které pozitivně ovlivňují péči o pleť zevnitř. Avokádo lze ale aplikovat i zevně, ve formě masky. Dokáže díky svým regeneračním vlastnostem zmírňovat projevy stárnutí.

Vlašské ořechy

Možná tyto chutné ořechy používáte hlavně na pečení a nenapadlo by vás, že se dají chroupat i ke svačině. Vlašské ořechy jsou také skvělým zdrojem omega mastných kyselin. Obsahuje však i poměrně vysoké množství klíčového minerálu pro pleť, zinku. Právě ten je zodpovědný za to, že je naše pleť zdravá, netrpí projevy kožních choroba a vypadá svěže. Zinek je samozřejmě možné brát ve formě doplňků stravy, ale jejich vstřebatelnost je výrazně nižší než u zinku přijatého ze stravy.

Slunečnicová semínka

Rádi něco zobáte u televize? Co takhle dopřát si místo buráků nebo chipsů slunečnicová semínka? Nejen že si pochutnáte, ale uděláte hodně i pro zdraví vaší pleti. Slunečnicová semínka obsahují vysoké procento vitamínu E, ze 100 gramů získáte až polovinu doporučené denní dávky tohoto důležitého vitamínu.

Batáty

Batáty jsou plné beta-karotenů, což je ideální bojovník proti stárnutí pleti. Dále v nich najdete i vysoké množství vitaminu C, který dokáže stimulovat tvorbu kolagenu v pleti. Pleť díky tomu nebude suchá, vysušená a mdlá. Pozitivně podporuje i vlasy, u kterých snižuje tvorbu lupů.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]