Přírodní metody, které pomohou odstranit nepříjemné křečové žíly

Metličky a drobné křečové žíly se týkají mnoha lidí. Ve většině případů ale trápí spíše ženy. Absolutní a účinná prevence přímo neexistuje. Jejich vznik ovlivňuje mnoho faktorů, ale existují způsoby, jak jejich výskytu předejít nebo jak tyto takzvané pavoučí žilky léčit. Možná vás překvapí, že tento problém je možné léčit zcela přírodním způsobem.

Nezdravý vzhled kůže

Říká se jim pavoučí žilky, metličkové žilky a lékařsky teleangiektázie nebo venulectasias. Jedná se v podstatě o prvotní náznak žilní nedostatečnosti. Jejich vznik souvisí především s těmito faktory:

  • genetická dědičnost
  • špatný krevní oběh
  • nesprávný životní styl

Tyto mírné projevy oslabení cév spočívají v propletených popraskaných žilkách pod povrchem kůže zbarvených do červena a fialova. Nejčastěji se objevují na stehnech a celých nohou u žen, ale nejsou výjimkou ani v obličeji. Pokud vás tento zdravotní problém trápí a chcete se těchto neestetických projevů zbavit, vyzkoušejte následující přírodní tipy.

Odvažte se ke studené sprše

Studená sprcha je velmi efektivní způsob, který vám v boji s popraskanými žilkami dokáže pomoct. Nejlepší je hned ráno po probuzení. Stačí oplachovat nohy studenou vodou, a to po dobu alespoň 5 minut. Pokud je to pro vás agresivní způsob, můžete zvolit příjemnější variantu. Stačí si kolem požadovaných míst omotat studený ručník. Taková ranní rutina vám zajistí příjemný pocit úlevy a zároveň zlepší krevní oběh.

Doplňte antioxidanty

Teď, když už víte, jak začít každý den můžeme se přesunou k další blahodárné metodě. Je stejně jednoduchá jako studená sprcha nebo obklady. Spočívá v doplnění antioxidantů, které jsou pro tělo velmi prospěšné.

Fotografie: Pixabay

Právě antioxidanty jsou potřebné ke zlepšení krevního oběhu a okysličování krve. Do své stravy proto zařaďte potraviny bohaté na antioxidanty. Prospěšné budou citrony, grapefruity, jahody, maliny, rajčata, kiwi a další potraviny.

Pomůže i jablečný ocet

K aktivaci krevního oběhu vám pomůže i obyčejný jablečný ocet. Kromě toho navíc účinně uvolňuje svaly. Jeho použití je jednoduché. Stačí v octu navlhčit kousek látky, kterou přiložíte na požadovaná místa a necháte působit po dobu 20 minut. Pokud budete tento postup opakovat každý den, měli byste pozorovat postupné ztrácení popraskaných žilek.

Fotografie: Pixabay

Úvodní Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]