Kombinace potravin, které urychlí hubnutí

obrázek:doctorshealthpress.com

Špenát + jablko + zázvor

Špenát je skvělý díky nízkému obsahu sacharidů a vysoké hladině nerozpustných vláken, které napomáhají trávení. Výhodou je také vysoký obsah kyseliny listové, železa, vápníku a dusičnanů, které regulují krevní tlak.
Jablka neobsahují prakticky žádný tuk, jelikož se skládají převážně zvody, což prokazatelně pomáhá při hubnutí. Vláknina zajistí pocit plnosti a sníží chuť k jídlu. Navíc podporuje zdraví srdce, kontroluje hladinu cukru v krvi, snižuje riziko rakoviny a pozitivně stimuluje funkci mozku.
Zázvor obsahuje spoustu gingerolu, což je přírodní antioxidant, který má protizánětlivé účinky. Jeho další výhodou je také zrychlování vyprazdňování žaludku.

Ananas + limetka

Ananas je naprosto ideální strava, jelikož obsahuje spoustu vody a prakticky žádné kalorie. Také je bohatý na vlákninu, což napomáhá žaludečním a trávicím šťávám plnit jejich funkci.
Limetka podporuje trávení a pomáhá snížit tělesnou hmotnost. Navíc kyselina citrónová skvěle spaluje tuk.

Vejce + avokádo

Vejce dodávají našemu tělu spoustu důležitých bílkovin, které nás nejenom zasytí, ale jsou zdravé pro vývoj těla. Dodají vám také stabilitu a díky tomu, že neobsahují skoro žádné kalorie, dokáží pomoci se snížením hmotnosti.
Avokádo dokáže stejně tak napomáhat kontrole hmotnosti a udržuje v těle vysokou energetickou hladinu. Navíc fytochemikálie, kterých je avokádo plné, jsou jakýmsi přírodním palivem pro tělo.

Olivy + rajčata

Olivy jsou bohatým zdrojem vlákniny, která pozitivně stimuluje pohyb ve střevech. Navíc vám poskytnou „iluzi“ plnosti a „hladový hormon“ gherlin prostě nemá šanci.
Rajčata jsou bohatá na lykopen, což je antioxidant, který dokáže odstraňovat volné radikály. Neobsahují skoro žádné sacharidy.

Banány + špenát

Banány jsou skvělé při snižování váhy, předcházejí tuberkolóze, anémii a hlavně – neobsahují vůbec žádný tuk. Každý banán má maximálně 90 kalorií.
Špenát je bohatý na proteiny, které napomáhají růstu svalů a jejich budování. Také zvyšuje metabolismus a pomáhá našemu tělu léčit rány.