Aktivity pro ženy, které uberou roky a změní postavu k nepoznání

Fotografie: Pixabay

Štíhlá postava je snem většiny z nás. Mnoho lidí ve snaze zhubnout a získat svou vysněnou postavu drží nejrůznější diety. Změna jídelníčku, spočívající zejména v omezení konzumace tučných a sladkých jídel, je samozřejmě důležitá, neméně důležitá je ale také pravidelná fyzická aktivita, která nám pomůže zhubnout přebytečné kilogramy rychleji a také naši novou štíhlejší postavu správně vytvarovat.

Předně je třeba říci, že neexistuje jeden sport, který by byl z hlediska hubnutí nejlepší. Jakýkoli sport je pro naši postavu a zdraví prospěšný. Existují ale samozřejmě sporty, při kterých se kalorie spalují rychleji. Jaké sporty je tedy vhodné do svého života zařadit?

Běh

Obecně pravidelný běh vám pomůže nejen zhubnout, ale také svou váhu a fyzickou kondici udržet. V neposlední řadě se díky němu zpevní téměř celá postava, zejména dolní končetiny a pas. Pokud jde o shození kilogramů, díky běhu toho docílíte poměrně rychle, mimo to také posílíte své srdce. Při běhu, aby našemu organismu skutečně prospíval, je třeba vždy dodržovat několik zásad.

Jednou z nich je správné tempo běhu, nesmíte běhat ani příliš pomalu, ale ani příliš rychle. Správné tempo se pozná pomocí zrychleného dechu a lehkého zpocení. Na začátku je vhodné střídat běh s rychlou chůzí. Pokud jde o frekvenci, pokud chcete během zhubnout, měli byste běhat alespoň třikrát týdně po dobu třiceti minut. Výhodou tohoto sportu je, že kromě kvalitní obuvi, na které se opravdu nevyplatí šetřit, k němu není zapotřebí žádné speciální a drahé vybavení, běh se dá rovněž provozovat všude, v parku, v lese či na ulici v okolí bydliště. Vzhledem k tomu, že se při běhu poměrně hodně zatěžují klouby, není vhodný pro obéznější osoby.

Chůze

Další velmi pozitivní fyzickou aktivitou pro naše tělo je obyčejná chůze, které má podobné účinky jako běh, ale vzhledem k tomu, že se jedná o formu cvičení s nižší intenzitou, přebytečné kilogramy půjdou dolů o něco pomaleji. Chůze je také sportem, se kterým se netrénovaným či obézním osobám doporučuje začínat, neboť je k našemu tělu šetrná, nezatěžuje klouby a je vlastně nejpřirozenějším pohybem. Je tak vlastně jakýmsi odrazovým můstkem k běhu a dalším sportům.

Fotografie: Pixabay

Aby chůze vaší fyzické kondici chůze skutečně prospívala, měla by být svižná a pravidelná. Obecně se doporučuje rychlost šest kilometrů za hodinu a měli byste se chůzi věnovat každý den přibližně hodinu. Pokud chcete při chůzi posílit i horní polovinu těla, vsaďte na tak zvaný nordic walking.

Cyklistika

Jízda na kole, ať již na klasickém kole venku nebo na stacionárním kole doma, je další formou kardio cvičení, která je účinná při hubnutí a pomáhá se zlepšením kondice. Při jízdě na kole dochází samozřejmě také k intenzivnímu posilování dolních končetin, ale mnohem šetrnějším způsobem než při běhu.

Fotografie: Pixabay

To, kolik kalorií při jízdě na kole spálíte, závisí samozřejmě na terénu i intenzitě jízdy. V souvislosti s epidemií koronaviru začalo mnoho lidí kolo používat jako dopravní prostředek například do práce, což je skvělý způsob, jak do každodenního života zařadit více fyzické aktivity.

Silový trénink

Při hubnutí a také tvarování postavy je velmi důležitý a prospěšný rovněž silový trénink, který pomáhá se zvětšením velikosti a také hustoty svalů. Jeho vedlejším účinkem je zrychlení metabolismu, které je pro zhubnutí a následné udržení optimální váhy zásadní, neboť zejména ve vyšším věku dochází přirozeně ke zpomalování metabolismu, jehož následkem je snazší přibývání na váze.

Plavání

Rovněž plavání je vynikající způsob, jak zhubnout, zlepšit kondici i posílit a vytvarovat postavu. Vzhledem k tomu, že jde o fyzickou aktivitu s velmi nízkým rizikem zranění, je vhodné i pro starší osoby, osoby s nadváhou, zdravotními obtížemi či například po operacích.

Fotografie: Pixabay

Podobně jako při běhu k němu není potřeba žádné speciální vybavení. Důležité je osvojení správné techniky. Pokud chcete zhubnout, doporučuje se plavat v teplejší vodě.

Úvodní Fotografie: Pixabay