Káva s citronem: Netradiční spojení, které má blahodárné účinky na tělo

Fotografie: Freepik

Pití kávy v našich končinách představuje pro mnoho lidí každodenní rituál. Jedná se o nápoj, který si vychutnávají s cukrem nebo mlékem, či v klasickém hořkém provedení, jen málokdo ale ví o tom, jak prospěšná je káva s citronem.

Káva je jedním z nápojů, který pijí lidé prakticky všude na světě. Pro lidské tělo může být velmi prospěšná, pokud je konzumována ve vhodných dávkách, jelikož obsahuje řadu užitečných látek včetně kofeinu, který je přirozeným zdrojem energie. Chuť kávy si lidé často vylepšují mlékem nebo cukrem či medem, existují však také lidé, kteří si do ní přidávají citronovou šťávu, nebo v ní nechají plavat kolečko citronu. O výhodách kombinace těchto dvou potravin nemá většina z nás ani potuchy. Pojďme se podívat, jaké benefity pro lidský organismus káva s citronem přináší.

Fotografie: Freepik

Prospěšnost kávy a citronu pro lidské tělo

Konzumace kávy může být pro tělo člověka velmi přínosná, citron či citronová šťáva obsahují řadu vitamínů, jež podporují prevenci různých nemocí. Společně pak přináší velmi zvláštní nápoj se zajímavým výživovým potenciálem.

Benefity kávy pro lidský organismus

Pokud je káva konzumována střídmě a v odpovídající kvalitě, může přinášet organismu řadu benefitů – jedná se o přírodní antioxidant, který tělo přirozeně detoxikuje a zároveň podporuje kardiovaskulární a nervový systém. Optimální množství by nemělo přesáhnout dva šálky kávy denně a mělo by se jednat o kávu zrnkovou nebo mletou.

Účinky citronu na zdraví člověka

Citron je často označován za super potravinu především pro vysoký obsah vitamínu C, který posiluje celkovou imunitu těla a je výhodnou prevencí především proti kapénkovým infekcím. Kromě vitamínu C obsahuje citron také antioxidanty a pomáhá štěpit cholesterol, čímž podporuje hubnutí, ale také čistí cévy. Citron je celkové velmi dobře přijímaný a jeho pravidelná konzumace se projevuje především na dlouhodobém zdraví a vitalitě.

Fotografie: Freepik

Výhody kávy s citronem

Kombinace kávy s citronovou šťávou působí na lidský organismus v podstatě stejným způsobem jako konzumace obou složek samostatně, je ovšem potřeba dodržovat několik zásad. Pokud si chcete připravit dobrou kávu s citronem, je ideální v ní nechat plátek citronu máček. Kyselá chuť citronu zvýrazňuje nahořklou kávu a dodává jí velmi zvláštní charakter.

Chcete-li těžit z konzumace tohoto nápoje, je důležité citron do kávy přidávat v případě, že již klesne její teplota (přibližně na 40 °C), jinak přijdete o cenné vitamín, které jsou v něm obsažené. Nápoj je potřeba zapíjet vodou, jelikož má tendenci organismus odvodňovat (káva obecně působí močopudně). Připravíte-li si ovšem nápoj správně, můžete jeho prostřednictvím posilovat svou imunitu a současně užívat veškeré benefity kávy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]