Na posílení činnosti mozku a lepšího krevního oběhu odborníci doporučují určité potraviny

Máte pocit, že čím dál častěji zapomínáte věci? Cítíte, že máte špatný krevní oběh a že byste potřebovali trochu povzbudit a nakopnout? Chcete podpořit činnost vašeho organismu, zejména činnost mozkovou? Za zhoršující se paměť a další problémy s tím spojené může převážně oslabená činnost mozkové kůry.

Do mozku neproudí tolik krve, protože krevní oběh nepracuje úplně na 100 %. S tím samozřejmě souvisí i činnost nervové soustavy, která je s mozkem přímo spojená. Pokud i vy cítíte, že je na čase tuto činnost trochu podpořit, pak pro vás máme skvělou zprávu. Začněte konzumovat potraviny, které vám s tím pomohou.

Přírodní a účinné řešení

V žádném případě se nevyplatí do sebe cpát průmyslově zpracované tabletky, stimulanty nebo další přípravky. Mnohem lepší řešením je přírodní cesta. Máme tím na mysli konzumaci klasických přírodních potravin, které vám dají sílu a podpoří činnost vašeho mozku, zlepší krevní oběh a nervová soustava bude jásat.

Méně stresu, více radosti

Potraviny poskytnou vašemu tělu dostatek vitaminů, minerálů a dalších důležitých látek. Nesmíte ovšem zapomenout na skutečnost, že s pouhou konzumací těchto potravin nedocílíte úplně všeho. Z toho důvodu je nejlepší zařadit do svého života více odpočinku, méně stresu, více pohybu a radosti. Hodně spěte, jezte ovoce, zeleninu a hýbejte se. Už po 15 dnech pocítíte první výsledky. Nyní se podíváme na oněch několik vhodných potravin.

Mastné kyseliny a minerály

Jako první je potřeba zvýšit konzumaci produktů, které jsou bohaté na mastné kyseliny. Jedná se zejména o špenát, brokolici, olivový olej, lněný olej, ořechy, semínka a jadérka. Navíc do sebe dostanete potřebný vitamin C. Podpořte příjem minerálů s pomocí ovsa, tmavé hořké čokolády, sezamových semínek, chia semínek, dýňových a slunečnicových semínek nebo černých fazolí.

Bylinné čaje a hořčík

Stejně tak vám pomohou bylinné čaje z heřmánku, zelený čaj s mátou, čaj z rozmarýnu, eukalyptu, kozlíku lékařského nebo dalších bylinek. Vhodný je také včelí pyl, který obsahuje vysoké množství vitaminu C. Důležitá je konzumace hořčíku v podobě špenátu, banánů, rýže, čočky, mandlí a dýňových semínek.

Česnek, křen a hořčice

Doporučuje se také zvýšená konzumace česneku, který má antioxidační účinky a bojuje proti mnoha nemocem. Pomáhá zlepšit nervovou soustavu a podporuje činnost mozku. Užívejte až 2 stroužky česneku denně a s vaším tělem se začnou dít zázraky.

Nakonec je velmi vhodné konzumovat také křen nebo hořčici. Mají vlastnosti, které pomáhají zrychlit metabolismus a tím posílit buňky celého těla. Stačí užívat 1 lžičku denně s jídlem a po 15 dnech budou první pozitivní výsledky na světě.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]