K posílení imunity stačí běžná strava. Stačí jíst ty správné potraviny

Posílení imunity je velmi důležité proto, abyste odolali mnoha běžným nemocem. Jak to zvládnout bez doplňků stravy? Je to snadné, jelikož stačí jenom změnit jídelníček a jíst ty správné potraviny. Ukážeme vám, o jaké se jedná.

Citrusy

Jsou na posílení imunity skvělou volbou, protože obsahují mnoho vitamínu C. Je jedno, jaké citrusy zvolíte. Obecně doporučujeme klasiku, jako je grapefruit, pomeranč, citron, ale třeba i limetu nebo mandarinky.

Červená paprika

Na posílení imunity se nehodí jenom ovoce, ale je to také zelenina. Dobrým zdrojem vitamínu C je červená paprika. Kromě toho oceníte to, že má pozitivní vliv i na vaše oči, stejně jako na ochranu vaší kůže.

Brokolice

Kromě toho, že tato opomíjená zelenina obsahuje vitamín C, obsahuje také vitamín A, nebo vitamín E. Dále je to i mnoho vlákniny, nebo různých antioxidantů. Tato kombinace jasně ukazuje na to, že jde o prospěšnou zeleninu.

Česnek

Musíte překonat jeho vůni, ale když to uděláte, pomůžete svému zdraví. Česnek je považován za velmi silné přírodní antibiotikum a tak se hodí jak na léčbu jakýchkoliv nemocí, tak se hodí i na posílení imunity.

Zázvor

Hodí se na přípravu zázvorové limonády, ale i zázvorového čaje. Když tyto nápoje budete pít, tak posílíte svou obranyschopnost. Stejně tak dokáže zázvor snižovat cholesterol a také snižovat chronickou bolest.

Špenát

Je bohatý na antioxidanty, je také bohatý na vitamín C a další prvky. Umí tak zlepšit odolnost těla vůči celé řadě infekcí. Pokud z něho chcete získat co možná nejvíce, je třeba ho nevařit a jíst ho syrový.

Jogurt

Pokud jde o jogurt s takzvanými živými kulturami a takzvanými probiotiky, je to pro vás nejlepší volbou. Málokdo to ví, ale když jsou zdravá střeva, tak máte i silný imunitní systém, tyto dvě oblasti spolu jasně souvisí.

Mandle

I ty vám pomohou ke zdraví. Obsahují jak vitamín C, tak obsahují také vitamín E. Kromě toho, že jsou vhodné na posílení imunity, obsahují i zdravé tuky, které jsou pro tělo také přínosné. A to i při dietě.

Kurkuma

Žluté koření známé hlavně z orientální kuchyně. Pokud ho budete přidávat do jídel, tak zlepšíte nejenom svou imunitu, ale podpoříte i další oblast. Pomáhá totiž při léčbě osteoartrózy a revmatoidní artritidy.

Zelený čaj

Je známým antioxidantem, který dokáže naše tělo prokazatelně čistit. A to jde ruku v ruce s tím, že náš organismus potom mnohem lépe funguje a tak dochází také k tomu, že je odolnější vůči běžným nemocem.

Fotografie: Pixabay