Jídelníček podle znamení zvěrokruhu – víte, kterým potravinám dát přednost? – 1. DÍL

O stravování podle krevních skupin nebo čínské medicíny jste už patrně slyšeli. Stravovat se však dá také podle znamení zvěrokruhu. Zatímco pro jedno znamení bude vhodnější kuřecí, druhému prospěje hovězí a třetímu spíš méně živočišné a více přírodní stravy. Ale víte, co? Podíváme se na jednotlivá znamení a nebudeme vás napínat.

Berani

Vzhledem k tomu, že jsou berani věčně v pohybu, může se stát, že propadnou pokušení rychlého občerstvení. Což je špatně. Lepší variantou bude, když si předem připravíte krabičky s ovocem, ořechy, notnou dávkou bílkovin – losos, hovězí maso. Přednost dejte – bio kvalitě a nakupujte u farmářů.

Býci

Zkázou býků je touha po tučných a sladkých jídlech. Proto je vhodné dát si raději kus ananasu než dortu. Místo tučné zálivky sáhněte po panenském olivovém oleji a citronové šťávě. Hledejte vždy zdravější verzi – prospěje vám to.

Blíženci

Spojencem blíženců je mrkev, která snižuje riziko rakoviny plic (to platí i pro nekuřáky) a zlepšuje zrak. Vhodné jsou i brusinky. Pozor na velké množství kávy – zatěžuje vaše nadledvinky. Přednost dejte domácím limonádám před těmi kupovanými.

Raci

Mívají sklon k pohodlí, což se projevuje i ve výběru potravin. Nicméně hodně mléčných výrobků může být problematické. Přejděte na odtučněnou variantu a zkuste sójové produkty, ovoce a fitness dezerty – jsou rychlé a nekalorické. Vhodná jsou i jablíčka, zázvor, červená řepa – to vše nastartuje váš zpomalený trávicí systém. Brokolice by rovněž neměla chybět ve vašem jídelníčku. Minimalizuje riziko onemocnění tlustého střeva.

Lvi

Zdraví vašeho srdce je pro váš úkol číslo jedna. Škrtněte ze svého jídelníčku smažené potraviny a vše, co neprospívá srdci. Vařte, duste, pečte, grilujte a odstraňujte u drůbeže kůži! Pro vás je to zdroj nevhodných tuků. Začněte jíst avokádo, mrkev, houby, hnědou rýži, olivový olej. Občas můžete zhřešit a dát si kvalitní hořkou čokoládu a sklenku červeného vína – vaše srdce bude jako zvon.

Panny

Panny platí za zdravé jedlíky v pravém slova smyslu. Bývají ve frontě mezi prvními na bioprodukty či u farmářů. Pozor by si však měly dát na nervový systém, mají totiž tendence se sami likvidovat. Vhodná jsou jablíčka (snižují škodlivý cholesterol), oříšky proti chronické únavě a celer na regulaci nervového systému.

Jídelníček podle znamení zvěrokruhu – víte, kterým potravinám dát přednost? – 2. DÍL

Obrázek: pixabay.com