Šest nejhorších potravin pro zdraví srdce. Jejich konzumace značně zvyšuje riziko srdečních onemocnění

Fotografie: Depositphotos

Potraviny, které jsou pro naše tělo škodlivé. Jejich konzumací totiž zvyšujeme riziko srdečních onemocnění hned několikanásobně.

Naše stravovací návyky mají na tělo a celkový lidský organismus mnohem větší vliv, než se na první pohled může zdát. To, co do svého těla běžně přijímáme se v konečném důsledku totiž dokonale odzrcadlí na našem zdravotním stavu a tělesném fungování. Proto pokud chcete žít dlouhý a zdravý život bez zbytečných komplikací, upravte své stravovací návyky tak, aby vašemu tělu vyhovovaly a dokonale jej doplňovaly vším, co potřebuje.

Riziko srdečních onemocnění

Lidské tělo je dokonale naprogramovaná schránka, která za určitých podmínek funguje určitým způsobem. Pokud se však do těla dostává příliš mnoho škodlivin, může dojít k závažným zdravotním problémům. Dnes si proto řekneme, které druhy potravin jsou pro nás méně vhodné, protože v důsledku jejich pravidelné konzumace může docházet k zvýšení rizika srdečních onemocnění.

Fotografie: Unsplash

Alkohol

Není konzumace alkoholu, jako konzumace alkoholu. Je totiž prokázáno, že pravidelné užívání dobrého a kvalitního vína v menším množství, zlepšuje krevní oběh, napomáhá k obnově červených krvinek a také pročisťuje cévy. Neumírněná konzumace alkoholu, zejména toho tvrdého má však pro srdce zcela opačné účinky. Jeho dlouhodobé užívání má totiž vliv na zvyšování krevního tlaku, se kterým hrozí také větší riziko kardiovaskulárních onemocnění jako je například infarkt nebo srdeční zástava.

Fotografie: Unsplash

Slané pochutiny

Ačkoliv mohou na první pohled působit nevinně a neškodně, jedná se o potravinu, která je pro naše srdce skutečně nevhodná. Většina pochutin, jako jsou brambůrky, krekry nebo nejrůznější tyčinky totiž obsahují velké množství soli, která stejně jako alkohol nepříznivě působí na zvyšování krevního tlaku. Většina z těchto dobrot je navíc připravována v oleji, což se skutečně špatná kombinace.

Sladké nápoje a sodovky

Další potravinou řazenou v řebříčku skutečně nevhodných, jsou také sladké nápoje. Ty totiž obsahují neúměrně velké množství cukru a umělých sladidel. Ty nejenže značně urychlují proces tloustnutí, ale mají také vysoký podíl na ucpávání cév. Ty pak ztrácí svou přirozenou pružnost a zhoršují průnik krve, který opět může vést až k poškození srdce.

Ochucené jogurtyOchucené jogurty jsou jedním z důkazů, že ne všechno, co se tváří zdravě, opravdu zdravé je. Některé druhy jsou sice skvělým zdrojem vápníku a řady vitamínů, mnohé jsou ale pouze přeplněny umělými sladidly, které tělu nemohou předat nic jiného, než špatně stravitelné cukry. Opět se tedy jedná o něco, co srdci není vůbec prospěšné a pouze se tím zvyšují rizika zdravotních komplikací, které jsou se srdcem spojené.

Bílý chléb a těstovinyPokud se jedná o obyčejný bílý chléb a klasické těstoviny, spojuje je jedna vlastnost. Oboje jsou totiž vyrobeny z bílé mouky, která však neobsahuje potřebné množství vlákniny ani vitamínů. Tyto produkty se tak v našem těle poměrně rychle promění v cukr, ze kterého snadno vzniká tělesný tuk. Ten má poté negativní vliv na činnost cév a srdce a zvyšuje riziko problémů těchto partií.

Fotografie: Unsplash

Hranolky

Pokud by pro tuky a mastné kyseliny existovalo ztělesnění, byly by to hranolky. Ty jsou totiž přímo nejhorší možnou potravinou, kterou do svého těla můžeme přijímat. Kombinace škrobu s mastnými kyselinami a solí je pro srdce přímo alarmující, protože rapidně zvyšuje veškerá rizika srdečních problémů. Zejména, pokud tuto potravinu konzumujete pravidelně.¨

Zdroj: Healthline