Potraviny, které pečují o vaše zdraví, pokud je vám více než 30 let. Neměly by chybět na žádném jídelníčku

Fotografie: Depositphotos

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak je možné, že celebrity vypadají stále skvěle, i když jim je už více než 50 let? Je to proto, že dopřávají tělu ta správná jídla.

Jak člověk stárne, prochází jeho tělo jak fyzickými, tak hormonálními změnami. A věk 30 let je zejména pro ženy obvykle kritickým obdobím. Hlavně kvůli tomu, že už většinou nežijí jen samy pro sebe, ale jejich rodina, děti, i práce potřebují jejich pozornost a ony už nestíhají pečovat o sebe. Proto potřebují právě tyto potraviny, říká výživová specialistka Karla Walsh.

Potraviny, které posílí kosti

Pro ženy ve věku 30 a více let je největším problémem zdraví kostí. Proto byste do svého jídelníčku měly zařadit vápník a vitamín D, které se nachází zejména v jogurtech nebo v mléce. Také byste měly jíst zeleninu, která je nabitá železem a dalšími vitamíny. Jezte také co nejvíce ryb, jako jsou sardinky a vykostěný losos.

Fotografie: Pixabay

Potraviny, které obsahují antioxidanty

Možná budete překvapené, ale měly byste pít kávu a čaj. To zejména proto, že tyto dva nápoje obsahují všechny antioxidanty. Jíst byste měly bobule, zejména borůvky, protože ty mají silné protizánětlivé vlastnosti a jsou rovněž bohaté na antioxidanty. Do jídelníčku ale zařaďte také černou rýži.

Jaká další jídla jíst častěji

Pokud chcete ochránit vaše klouby, měly byste co nejčastěji jíst třešně. Třešně mají velice silný protizánětlivý účinek. Mohou pomoci zmírnit bolest a zánět spojený s osteoartrózou. Sušené švestky poskytují draslík, hořčík, vitamín K a polyfenoly, které prokazatelně podporují zdraví kostí, ale jsou také výborným zdrojem vlákniny.

Fotografie: Pixabay

Bylo prokázáno, že olivový olej snižuje oxidační stres a agregaci krevních destiček, které jsou spojeny s krevními sraženinami, jež mohou způsobit mrtvici, infarkt nebo plicní onemocnění. Měly byste tedy pořádně přemýšlet nad tím, co budete jíst.

Zdroj: EatThis

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]