Jídelníček podle znamení zvěrokruhu – víte, kterým potravinám dát přednost? – 2. DÍL

Lidé si často kladou otázku, co dělají ve svém jídelníčku špatně. A to i přesto, že se snaží jíst zdravě. Někdy může ve stravě něco chybět, jindy zase přebývat. Přečtěte si druhý díl – Jídelníček podle znamení zvěrokruhu.

Váhy

Udržet v krvi stabilní hladinu cukru je pro váhy klíčové. Den by měl začít na bázi bílkovin (vejce, toast, proteinový nápoj, ovoce). Sladkou svačinu by měly nahradit ořechy a na oběd je ideální namísto kupy sacharidů salát s rybou (tuňák či losos). Celkově je vhodné zařadit do jídelníčku dary moře.

Štíři

Štíři mají tendence střádat kila navíc, především v oblasti břicha. Bohužel tento typ ukládání tuků se pojí na pomalé trávení, což má vliv na reprodukční rovnováhu. Štír potřebuje zrychlit metabolismus. Do jídelníčku by měl zařadit ovesné kaše, lněné semínko, brokolici, zelí (probiotika), tmavé hrozny chránící ledviny a játra, borůvky plné antioxidantů a chránící slinivku a samozřejmě i pohyb.

Střelci

Toto ohnivé znamení může lehce „vyhořet“. Je důležité chránit organismus před vyčerpáním a zejména pak ledviny – s tím pomůže čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva se Spirulinou. Rozpumpovat vás pomohou chilli papričky. Hrozící riziko vzniku artritidy v kolenech a kyčlích snížíte tím, že omezíte brambory, lilek a rajčata.

Kozorozi

Milí kozorozi – konzumujte více potraviny s obsahem vápníku (fíky, jablka, artyčoky). Je to důležité pro vaše kosti. Kapusta pomůže snížit riziko osteoporźy, omega 3 mastné kyseliny (ryby, sardinky) pomohou vašemu svalstvu a banány dodají hořčík. Jestli nejíte listovou zeleninu, pak začněte.

Vodnáři

Nervový systém zrozenců tohoto znamení běží na plné obrátky, proto je vhodné zaměřit se na tzv. stabilizační potraviny – zkuste sójové produkty, avokádo, vejce. Stabilizuje vám to hladinu cukru v krvi. Rovněž udržujte v rovnováze oběhový systém a konzumujte stravu bohatou na zelí, řepu a celer. Uklidnit vás pomohou tmavé hrozny.

Ryby

Ryby bývají náchylné k respiračnímu onemocnění a nachlazení. Důvod je oslabená imunita. Podpoříte ji brokolicí, lněným semínkem, obilovinami, brusinkami, mrkví. Největším spojencem jsou protizánětlivé potraviny – česnek. Dopřávejte si rovněž vodu s citronem. Ta odplaví z těla toxiny a dodá vitamín C.

Jídelníček podle znamení zvěrokruhu – víte, kterým potravinám dát přednost? – 1. DÍL

Obrázek: pixabay.com