Metoda 9-5-2-1-0: Hubnutí malými krůčky zahrnuje úpravu spánkového režimu a příjmu ovoce

Fotografie: Depositphotos

Pokud byste rádi změnili svůj životní styl, ale bojíte se velkých změn, zkuste metodu hubnutí 9-5-2-1-0. Malé krůčky vám zajistí trvale udržitelný výsledek.

Změnit svůj životní styl ve zdravější verzi nemusí být složité. Není třeba ihned podstupovat drastické diety a ze dne na den „překopat“ svůj dosavadní život, na nějž jste zvyklí. Takové výrazné změny jsou často neudržitelné, a vy tak skončíte dříve, než jste začali, což pro vás může být velice frustrující a demotivující. Abyste neustále nezačínali znovu a znovu, postupujte po malých krůčcích. Zkuste metodu 9-5-2-1-0. To jsou čísla, která podle odborníků potřebujete znát pro zdravější životní styl.

Devět hodin spánku

Spánek je nesmírně důležitý pro udržení zdravé tělesné hmotnosti a také pro podporu hubnutí u dětí a dospělých. Příliš mnoho lidí nedosahuje potřebných hodin spánku kvůli stále nabitějšímu rozvrhu a používání mobilů nebo počítačů před spaním. Nastavte jednotný čas spánku pro domácnost a odstraňte elektroniku z ložnice a dětských pokojů. Ať už se jedná o smartphone, tablet nebo jiné zařízení, neměly by být v dosahu paže od místa, kde spíte vy nebo vaše děti.

Pět porcí ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina poskytují základní vitamíny a minerály, stejně jako vlákninu, aby podpořily pocit sytosti na delší dobu. Ovoce a zeleninu skladujte na viditelných místech v domácnosti. Ať už jde o mísu s ovocem nebo poličku v lednici, ujistěte se, že je vaše děti vidí a dosáhnou na tyto zdravé potraviny.

Okurková dieta: Konečně způsob hubnutí, u kterého se člověk nemusí trápit v posilovně

Dvě hodiny nebo méně času stráveného před obrazovkou

Nečinnost je hlavním rizikovým faktorem obezity, cukrovky a hypertenze. Jedním z největších přispěvatelů k neaktivnímu životnímu stylu je delší doba strávená u obrazovky. V prostředí, kde videohry, televize, streamování videa a další elektronická média zabírají většinu vašeho dne, je důležité rozpoznat, kolik času trávíte u obrazovky a jste neaktivní.

mobilní telefon
Fotografie: Pixabay

Dietní chyby, které níčí metabolismus a sabotují veškeré snahy efektivně zhubnout

Jedna hodina nebo více fyzické aktivity

Být fyzicky aktivní nejen podporuje zdraví srdce a optimální váhu, ale také zvyšuje svalovou hmotu, pomáhá zlepšit náladu a podporuje sebevědomí. Skvělý trénink nezávisí na luxusním vybavení. Buďte kreativní s věcmi, které už máte doma, a hledejte online další nápady.

Slazené nápoje s téměř nulovým obsahem cukru

Pokud hledáte nejrychlejší a nejpřímější způsob, jak změnit své návyky směrem ke zdravějšímu životnímu stylu, podívejte se na to, co pijete. Příliš často přebytečné kalorie zahrnují kalorie z limonád, sportovních nápojů a jiných slazených tekutin.

Zdroj: Hopkins All Children’s

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]