Nejdivnější diety celebrit – žvýkačková, whisky, limonádová, kojenecká a další…

Být stále na očích, protože jste obdivovanou a slavnou hvězdou není vůbec snadné. Na celebrity je dnes kladen poměrně vysoký tlak, oproti dřívějšku. Díky médiím, internetu a sociálním sítím jsou stále pod drobnohledem. Snaží se tedy vypadat za všech okolností dobře a hlavně si udržovat postavu. Což není vůbec žádná legrace.

Zatímco některé celebrity (i modelky) prohlašují, že cvičí jen podle času a nálady a cpou se knedlíky či hamburgery (což je dle odborníků na výživu ta největší lež, kterou krmí mladou generaci), druzí se k různým dietám naopak přiznávají, a to i v případě, že si k vysněné postavě dopomáhají nekonvenčními prostředky. Některé diety, které vám dnes představíme, budí úžas a rozpaky. Posuďte sami…

Limonádová dieta od Beyoncé

Americká herečka, zpěvačka a módní návrhářka se mimo úžasného hlasu pyšní i výraznými ženskými křivkami. Přiznává, že za její postavou se ukrývá mnoho dřiny, potu a hodin v posilovně. Nicméně i ona si občas ráda pochutná na dobrém jídle a každý, kdo cvičí, ví, že si musí hlídat i jídelníček. Jedno bez druhého nefunguje. Takže i tato hvězda si občas pomůže. Její dieta tkví v popíjení speciální limonády, kde je obsažená šťáva z citrónu, kajenský pepř a javorový sirup. Vyznavači této očistné kúry se dušují, že má zázračné detoxikační vlastnosti a dokážete tak rychle shodit pár kilo a omladit organismus. Dieta se drží 10 dní. Po tuto dobu pijete jen čistou vodu a tuto limonádu. Žádné jídlo se nejí. Uf. To zní docela drasticky.

Whisky dieta od Lady Gaga

Americká herečka a zpěvačka ráda budí pozornost svými excentrickými modely. Nicméně i ona často bojuje s výkyvy váhy a trpí tím, čím většina lidí u diet – jojo efektem. Jednou vás šokuje luxusní postavou, podruhé jí překypují špeky. Když jí novináři položili otázku, jak se dostává opět do formy, klidně prozradila, že dodržuje opileckou dietu. Při práci prý moc ráda popíjí whisky. Rovnou také uvedla, že slabost pro pití alkoholu si kompenzuje cvičením, aby se rychleji dostala z kocoviny. To nezní moc zdravě. Ale každého věc.

Kojenecká dieta od Reese Witherspoonové

I po 15 letech od uvedení filmového trháku „Pravá blondýna“ se jeho představitelka bez potíží vejde do kostýmu, ve kterém hrála. Tato kráska stejně jako její kolegyně Gwyneth Paltrowová a Jennifer Anistonová drží tzv. kojeneckou dietu. V čem spočívá? Asi je vám to již podle názvu jasné. Tato dieta zahrnuje dětské kaše, přesnídávky, neochucená zeleninová jídla apod. Zkrátka strava kojenců. Mezi celebritami je oblíbená. Pijete 2 litry vody denně a jíte dětskou stravu. Ráno ovocné pyré, odpoledne pak už zeleninu a bílkoviny. Je-li tato dieta špatně poskládaná, může dospělému člověku chybět mnoho zásadních živin. Chybí zde i tuky, které dospělý jedinec potřebuje.

Žvýkačková dieta od Jake Gyllenhaala

Tuto kapustovo-žvýkačkovou dietu držel herec Jake Gyllenhaal. Když se potřeboval rychle zbavit kvůli natáčení nového filmu nadbytečných kil, zkusil tuto dietu. Dle jeho slov jde o dietu obtížnou na dodržení, izolující, extrémní, nezdravou. Dieta spočívá v konzumaci kapusty a žvýkání žvýkaček. No není divu, že je izolující. Dokážeme si asi všichni představit, že se musel cítit po množství kapusty jako vzducholoď.

 A jaké další prapodivné diety celebrity drží?

  • Gwyneth Paltrowová – eliminační dieta
  • Madonna – vlkodlačí aneb lunární dieta
  • Christina Aguilera – dieta podle barev (v jednom dni konzumujete pouze potraviny dané barvy)
  • Princezna Kate – dieta bez cukru (tuto dietu drží i Tom Hanks, Jennifer Lopez, Alec Baldwin, Gisele Bündchenová
  • Shailene Woodley – neprůstřelná dieta (pije se káva se 2 lžícemi másla a jednou lžíci MCT oleje. Konzumuje se tuk, zelenina, méně bílkovin a sacharidů)

Obrázek: pixabay.com