Jednoduchý způsob, jak se efektivně zbavit nepříjemného ochlupení na obličeji

Fotografie: Freepik

Knírek je přírodní obličejový doplněk, který je u mužů vítán, kdežto u žen nechtěný. V tuto chvíli se však vyplatí zamyslet se, než začneme jednat. Nevhodně zvolený způsob odstranění může být nejen pouze dočasný, ale může být příčinou nepříjemnějšího charakteru chloupků v pozdější době.

S postupným odstraňováním pomůže kurkuma

Kurkuma zpomaluje růst vlasových kořínků a zároveň je dokáže uvolňovat. Její použití je snadné – smíchejte z kurkumy a mléka hustší pastu. Tu následně aplikujte na danou oblast, nechte zaschnout a poté ji opláchněte.

Pro lepší efekt tento postup několikrát opakujte. Stejně efektivní bude smíchání kurkumy a vaječného bílku. Avšak po uschnutí se tato hmota strhává, nikoliv omývá. V případě vaječného bílku stačí opakovat postup čtyřikrát týdně.

Fotografie: Pixabay

Kurkuma s cizrnou

Smíchejte lžičku kurkumy, dvě lžíce cizrnové mouky a trochu mléka, případně jogurtu. Směs aplikujte na danou oblast ve směru růstu chloupků, nechte působit po dobu 20 minut a následně ořete tkaninou namočenou v teplé vodě. Proti nažloutlému zbarvení pomůže teplá voda, avšak dávejte pozor na to, abyste pokožku vyloženě nedrhli!

Cukrová pasta je klasika

Cukrová pasta je ověřená klasika, která pomáhá. V případě, že smícháte cukr s citrónovou šťávou, vytvoří se směs. Po jejím vychlazení vznikne pasta, která patří mezi nejúčinnější přírodní prostředky.

Pastu naneste na požadovanou oblast, přikryjte ji kusem látky a následně masírujte. Závěrem látku odtrhněte proti růstu chloupků, oblast omyjte a hydratujte za pomoci krému. Tento způsob je nejvíce nepříjemnou cestou, která se však pro svůj efekt těší velké oblibě.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jemně rozemelte a smíchejte se dvěma lžícemi medu a dvěma lžicemi citrónové šťávy. Vše důkladně promíchejte, dokud Vám nevznikne pasta. Tu za pomoci prstů vmasírujte do oblasti nad horním rtem a nechte 15 minut působit. Následně pastu opláchněte vlažnou vodou. Proces opakujte každý druhý či třetí den, a již za pár týdnů se můžete s nevzhledným knírkem rozloučit.

Bolestivě jednoduché

Velmi oblíbeným trikem je použití nitě. Tato metoda pochází ze Středního východu a tkví v jednoduchém vytvoření oka z šicí nitě. Poté stačí každý konec oka chytit ukazováčkem a prostředníčkem každé ruky, párkrát přetočit, aby se ve středu oka vytvořila spirála z nitě.

Postupným odtahováním a přitahováním prstů tuto spirálu „rozjezdíte“ po celé délce oka, a právě chloupky jí postavte do cesty. S trochou cviku jde o velmi rychlý, levný a relativně šetrný způsob, jak se knírku zbavit.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]