Eliminujte projevy stárnutí pleti díky medu a citronu

Těžko se najde na světě žena, která by netrpěla strachem ze stárnutí. To mají všechny ženy na světě společné, stejně jako snahu o likvidaci vrásek nebo jiných projevů stárnutí, které se s věkem objevují na obličeji nebo krku. Jak zastavit neúprosný čas nebo alespoň některé projevy stárnutí? Budete se divit, ale poměrně snadno, stačí vyzkoušet omlazující masku, která pomůže úspěšně bojovat se známkami stárnutí.

A opravdu se nejedná o injekce botoxu nebo jiné nebezpečné lékařské procedury, ale o ryze přírodní metodu bez jakýchkoli vedlejších účinků. Je dobré si však také uvědomit faktory vedoucí ke stárnutí pokožky, včetně špatných návyků každodenního života. Které důvody vedou k předčasnému stárnutí kůže a nežádoucím vráskám?

Faktory podporující vznik vrásek a způsobující stárnutí pokožky

Než se pustíte do výroby omlazující masky, měli byste si uvědomit, které špatné návyky poškozují vaši pokožku na obličeji:

Nevyvážená strava

Stejně jako u většiny jiných neduhů je strava tím, co ovlivňuje celý lidský organismus. Strava bohatá na průmyslově zpracované potraviny, mnoho cukrů a tuků rozhodně nejsou tím, co pomůže zachovat vaši krásu. Pro krásnou pleť je totiž zapotřebí upřednostňovat ve stravě ovoce a zeleninu, nejlépe organického původu. Takové potraviny totiž obsahují antioxidační sloučeniny, které zvyšují odolnost kůže vůči znečišťujícím látkám, patogenům, ale také oxidačnímu stresu. Rovněž je dobré konzumovat proteiny a esenciální mastné kyseliny z ořechů, semínek a olejnatých ryb, protože podporují syntézu kolagenu a brání stárnutí pokožky.

Nedostatek spánku

Spánek zvyšuje produkci kolagenu a napomáhá krevnímu oběhu, podle Ladana Mostasghimiho, profesora dermatologie ve Spojených státech, se kůže regeneruje v době mezi půlnocí a čtvrtou ráno. V tu dobu se zvyšuje syntéza epidermálních buněk, kvalitní spánek tedy napomáhá vyhlazené pleti.

Nedostatek vody

Voda je hlavní složkou těla, a jak připomíná dermatoložka Nina Roosová, nedostatek vody a nedostatečná hydratace těla může vážně poškodit kvalitu epidermis. Pokud buňky trpí nedostatkem vody, nemohou v té době vykonávat také své ochranné funkce proti agresorům a znečišťujícím látkám, kůže pak trpí.

Příliš znečisťujících látek a slunce

Stres, kouř z cigaret, ale bohužel také slunce jsou faktory vedoucí ke stárnutí kůže. Podle Niny Roosové způsobují UV paprsky ze slunce zhoršení kvality kožních buněk, je proto třeba dbát na správný výběr kvalitního opalovacího krému s dostatečným faktorem při pobytu na slunci. Taktéž vnější prostředí je znečištěné choroboplodnými zárodky nebo chemickými látkami, které dráždí pokožku. Právě tyto mikročástice pronikají do pórů a kůži poškozují, je proto vhodné ji pravidelně čistit.

Jak připravit omlazující masku

Pro přípravu omlazující masky si připravte:

  • 1 citron
  • lžíci medu

Příprava a aplikace:

Smíchejte lžíci medu se šťávou z ½ bio citronu v misce a vytvořte kašičku. Naneste tuto masku na obličej a zároveň jemně masírujte jednotlivé části obličeje, aby mohly složky proniknout hlouběji. Nechte masku působit 15 minut a poté opláchněte. Ideální doba pro aplikaci je večer před spaním.

Maska pomáhá podpořit obnovu epidermálních tkání a syntézu kolagenu, kromě toho chrání před účinky UV záření, znečištění a stresu. Navíc obsahuje mnoho antioxidantů, které pomáhají v boji s volnými radikály, současně podporuje hojení ran a snižuje záněty v kůži. Po aplikaci masky se nedoporučuje pobyt na slunci, protože kůže je po použití citronu citlivá.

Fotografie: Freepik, Pixabay


Řekněte ostatním, co si myslíte