Načerpejte energii a protáhněte se díky cvikům, které zvládnete praktikovat i v posteli

Bojíte se cvičení, protože si myslíte, že je moc náročné? Tyto cviky, které vám představíme, můžete dělat i v posteli. Třeba před tím než půjdete spát, nebo také ráno po probuzení. Jsou jasnou ukázkou toho, že cvičení může nabídnout opravdu velkou variabilitu, jak pokud jde o místo kde cvičit, tak celkovou nenáročnost.

Pozice motýla

Lehněte si na záda, pokrčte nohy a spojte chodidla. Kolena mějte od sebe a paty směřujte k pánvi. Jednu ruku dejte podél těla a druhou na břicho. Proveďte hluboký nádech, chvíli držte vzduch v plicích a potom pomalu vydechněte. Takto opakujte desetkrát.

Pozice prkna

Jedná se o takzvaný plank, který nemusíte provádět jenom na pevné podložce, ale zvládnete ho klidně i ve vaší posteli. Postup je celkem jasný. Udržet své tělo v rovině tak, že budete opřeni o předloktí a o špičky vašich nohou. Takto držte 20 vteřin, potom na 30 vteřin povolte a vše ještě dvakrát zopakujte. Jde o cvičení, které posílí vaše břicho, paže, záda a hýždě.

Pozice dítěte

Možná netradiční cvičení, ale rozhodně efektivní. Posílíte díky němu záda, hýždě a holeně. Základem je poloha na zádech, kdy kolena tlačíte k hrudi, rukama se chytnete za chodidla a ta se snažíte tlačit směrem vzhůru. Během této polohy se sedmkrát hluboce nadechněte, vydechněte a potom povolte.

Pozice polovičního mostu

Základ tohoto cvičení jistě znáte. Nyní budete dělat jenom poloviční most. Chodidla jsou na podložce, kolena jsou pokrčena a od nich držíte rovné tělo až k lopatkám, které jsou v kontaktu s podložkou. Boky se snažte zvedat tak vysoko, jak to jen půjde. Držte 30 sekund a s pauzou opakujte třikrát. Dokonale posíláte hlavně své hýždě, ale i oblast holení.

Pozice zvednutých nohou

Velmi jednoduché cvičení. Cílem je zvednou na tažené nohy směrem vzhůru tak, aby se zbytkem těla svíraly pravý úhel. Takto zvedněte, proveďte výdech a nádech a vraťte se do výchozí polohy. Zvedejte vždy každou nohu zvlášť, vždy desetkrát.

Protažení krční páteře

I nyní lze cvičit na posteli. Stačí si na ni sednout. Potom dejte jednu ruku na hlavu a druhou na zadní číst krku. Následně změňte pozici tak, abyste protahovali jak krční páteř, tak i svaly ramen a zad. Kdo má sedavé zaměstnání, je tento cvik povinností. V dané pozici držte 20 vteřin a opakujte celkem dvakrát. Pro každou ruku.

Dýchání nosem

Ano, i to je cvičení. Stačí ležet v klidu na zádech a dýchat jenom nosem. Zhluboka, asi 2 až 3 minuty. Skvělá pozice hlavně před spaním, když se chcete uklidnit.


Řekněte ostatním, co si myslíte