Jednoduché cviky, které už po pár dnech pomohou od bolesti zad

Bolesti zad nejsou nic příjemného. Nejenom, že jsou velmi nepříjemné a omezující, ale také nás mohou na pár dní vyřadit z běžného života. Mnoho lidí ve snaze řešit tento problém sáhne po lécích, které jsou plné chemie. Ty ale jenom potlačí bolest a problém se zády nevyřeší. Na ten platí vhodné cvičení. Podívejte se, jaké je nejlepší.

Pozice velblouda

Jedná se o celkem jednoduchý cvik, který používá také jóga. Jedná se o cvičení, které začínáte vkleče na podložce. Cílem je zaklonit se směrem dozadu tak, že se rukama dotknete vašich kotníků. Ruce jsou nataženy, záda prohnuty. Vydržte v této pozici, potom se vraťte do původní polohy a následně několikrát opakujte.

Předklony

Toto cvičení je velmi jednoduché. Základem je sezení, kdy máte nohy od sebe, nataženy a položeny na podložce. Následně se snažíte pomalu předklánět a ruce natahujete před sebe. Jako by zde byl předmět, který se snažíte zachytit.

Pozice žáby

Znáte typické žabáky, které jste cvičili při hodinách tělesné výchovy? Tak něco podobného můžete aplikovat na vaše bolesti zad. Jděte do výchozí pozice s pokrčenými koleny. Ty dejte následně od sebe a tělo se snažte předklonit, co nejvíce to půjde. Chvíli tuto pozici držte a následně můžete samozřejmě povolit.

Předklon s dotykem

Ne každý tento cvik zvládne. Ale pokuste se o to. Není nijak složitý. Základem je stát vzpřímeně a potom se postupně předklánět dopředu. Ruce máte natažené a snažíte se dotknout se země. Tento cvik není jenom na procvičené nohou, ale tím jak ohýbáte záda, tak můžete prospět i jim samotným.

Protažení hýžďového svalu

Ano, i tento cvik se hodí na bolesti zad. Nejlepší je cvik provádět vsedě. A to tak, že budete nejprve křížit nohy tak, že dáte levou nad pravou. Levé koleno chytnete rukama a budete ho lehce natahovat směrem k hrudníku. V této pozici setrváte a potom povolíte. Následně uděláte to stejné také s vaší druhou nohou.

A co dělat, aby záda nebolela?

Jaké cvičení na bolesti zad zabírá nejlépe, to již víte. A co dělat, aby záda nebolela? Myslete na vhodnou prevenci. Doporučujeme svalstvo pravidelně posilovat. Dále nezapomeňte také na správné držení těla. Opomenout nelze ani to, že byste se neměli nijak přetěžovat. Též není zdravé dlouhodobě stát, nebo sedět. Určitě nezapomeňte i na dostatek chůze, ale i na to, že během spánku byste měli mít kvalitní matraci. Toto všechno má pozitivní vliv na tom, že se bolesti zad vaší osobě klidně vyhnou.

Fotografie: Freepik