Díky tomuto snadnému 5minutovému cvičení obličeje budete vypadat, jako byste shodili až 10 kg

Fotografie: Depositphotos

Tato cvičení vám pomohou odstranit veškerý tuk z obličeje a vrátí mu zpět jeho zdravý vzhled. Stačí je provádět každý den a brzy si budete moci všimnout změny.

Pokud váš obličej vypadá natekle nebo se v něm hromadí tuk, pak můžete vyzkoušet tato jednoduchá cvičení. Nejenže mu díky nim vrátíte hezký tvar a štíhlost, ale bude také mnohem lesklejší a obranyschopnější vůči tvorbě vrásek. Jak také uvádí lékařka Adrienne Seitz, provádět je můžete z pohodlí svého domova a nezaberou vám ani mnoho času. Stačí si na ně vyhradit několik minut a budete mít hotovo.

Cvičení pro hubenější obličej

Tato jednoduchá cvičení posílí vaše svaly v obličeji, pomohou ho zeštíhlit, redukují vrásky a ochrání pokožku před jejich opětovným vznikem. Provádět je můžete dle serveru Healthline naprosto všude, ať už jste doma, v práci nebo klidně v autě. První z nich velmi účinně tvaruje tvář a tonizuje napnuté obličejové svaly. Provedete ho následovně:

  • Zavřete ústa a zastrčte tváře, jako byste se chystali udělat ze rtů rybičku.
  • V pozici vydržte po dobu 15 až 20 sekund a pokuste se lehce usmívat.
  • Nyní uvolněte svůj obličej a uvolněte veškeré svaly.

Pro získání maximálního účinku opakujte pohyb alespoň 5x. Pokud na to půjdete správně, budete cítit, jak se vaše tváře zpevňují a obličej začíná být štíhlejší. Je také dobré poznamenat, že je vhodné zaměřit se i na svou stravu. Ostatně konzumace některých druhů ovoce příznivě ovlivňuje stav pokožky, jak jsme na ZdravémStravování již dříve uváděli.

Hormony mají značný vliv na proces hubnutí. Je třeba hlídat inzulin i leptin

Zvedání brady a vzduch v ústech

Další cvičení zabraňuje ochabnutí pokožky a provedete ho následovně:

  • Nafoukněte tváře a poté zadržte vzduch po dobu 10 sekund.
  • Nyní začněte se vzduchem uvnitř pohybovat na levou a pravou stranu. Můžete zkusit vyvinout i větší tlak, protože tím účinnější cvičení bude.
  • Opakujte cvičení ještě jednou a poté uvolněte vzduch tak, že ústy vytvoříte velké „O“.
  • Nakonec si chvíli oddychněte a proveďte cvičení ještě pětkrát.
druhá brada cvičení
Fotografie: Freepik

Pomoci vám dokáže i zvedání brady, což je skvělý pohyb, který odstraňuje tuk v této oblasti. Abyste cvičení provedli správně, můžete buď sedět, nebo stát, ovšem vždy mějte rovná záda. Poté:

  • Houpejte hlavu dozadu, držte ústa zavřená a co nejvíce natáhněte krk.
  • Nyní vzhlédněte vzhůru a vraťte hlavu do výchozí polohy.

Takto byste měli pokračovat dalších 10 až 15 sérií a nakonec se zcela uvolněte. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete tato cvičení provádět každý den. Podle studií pak budou vaše celkové snahy o hubnutí ještě úspěšnější, když začnete chodit běhat nebo provádět podobnou fyzickou aktivitu.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]