Tohle o vašem zdraví prozrazuje nevzhledný stav vaší pleti. Jde o kriticky důležitý příznak

Fotografie: Depositphotos

Naše pleť je jako zrcadlo našeho zdraví. Její nezdravý vzhled může být více než jen estetický problém – může být i signálem vážnějších zdravotních obtíží.

Kůže je nejen naším největším orgánem, ale také jedním z nejvíce viditelných. Její stav může odrážet jak naši péči o ni, tak i celkový stav našeho zdraví. Mnoho lidí trpí různými kožními anomáliemi, které mohou být příznakem závažnějších vnitřních problémů. Ať už se jedná o akné, zarudnutí, suchost nebo jiné nepříjemné projevy naší pleti, může to být signál, že je třeba pozorněji sledovat naše zdraví, informoval web Healthline.

Povislé oční víčko

Povislé oční víčko, známé také jako ptóza, může být pro mnoho lidí zdrojem úzkosti a nejistoty. Tento stav obvykle není důvodem k obavám, protože ptóza je zpravidla neškodná. Nicméně je důležité vyhledat názor lékaře, aby se vyloučily možné závažné příčiny tohoto stavu.

Žluté skvrny na očních víčkách

Mohou být indikátorem dyslipidemie, což jsou poruchy metabolismu tuků, a mohou zároveň naznačovat predispozici k onemocnění srdce, jako je například infarkt. Tyto změny by neměly být ignorovány, protože mohou signalizovat potenciálně závažné zdravotní problémy.

Bradavice mohou být odstraněny i z pohodlí domova. Pomůže i jablečný ocet a aloe vera

Nažloutlé bělmo

Žluté zabarvení očního bělma, známé jako žloutenka, je často spojeno s nadměrným množstvím odpadu z rozpadu červených krvinek v těle. Tento stav vyžaduje pozornost, zejména pokud je doprovázen dalšími příznaky jako je únava, nevolnost nebo ztráta chuti k jídlu, informuje lékař Youssef Soliman.

Fotografie: Depositphotos

Váčky pod očima

Váčky pod očima a tmavé kruhy mohou být známkou nedostatku spánku, spánkové apnoe nebo hypotyreózy. V některých případech může být tmavé zabarvení pod očima také spojeno s problémy ve stravě nebo s trávením. Je důležité identifikovat příčiny těchto příznaků a případně vyhledat lékařskou pomoc, obzvlášť pokud pociťujete i další obtíže.

Motýlí vyrážka

Vyrážka, která pokrývá obě tváře, může být příznakem lupusu, autoimunitního onemocnění, které postihuje různé orgány a tkáně v těle, jak jsme vás informovali v minulosti na našem webu ZdravéStravování. Pokud se objeví jakékoli neobvyklé vyrážky na obličeji, je důležité konzultovat s lékařem, aby se zjistila příčina a navrhla vhodná léčba.

Další nežádoucí stavy na pleti

Další nežádoucí změny na pleti, jako jsou rozpraskané rty či bledá pleť by neměly být ignorovány. Tyto projevy mohou signalizovat různé zdravotní problémy, včetně anémie, melanomu nebo onemocnění plic a srdce. Je důležité sledovat stav své pleti a případně vyhledat lékařskou pomoc, pokud se objeví jakékoli neobvyklé příznaky.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]