Elixír z jablečného octa pomůže s hubnutím a posílí zdraví srdce

Fotografie: Pixabay

Napadlo by vás pít jablečný ocet? Budete se divit, ale řada lidí na něj nedá dopustit a tvrdí, že právě tento nápoj jim pomohl s řadou zdravotních potíží, a dokonce jim usnadnil hubnutí! Jak už název napovídá, jablečný ocet se vyrábí z jablek.

Ta se nejprve rozdrtí a následně se nechávají kvasit. Takto vzniklý nápoj má mnoho vitaminu, enzymů a minerálů a oplývá antibakteriálními účinky. Co se tedy stane, budete-li tento nápoj pít denně?

Jak jablečný ocet konzumovat?

Je třeba upozornit, že jablečný ocet je velmi kyselý, rozhodně tedy nelze doporučit pít jej bez vody. Abyste jej zvládli dobře zpracovat, je nejlepší rozpustit lžíci nebo dvě octa ve sklenici vody a celou ji vypít, ideálně hned ráno po probuzení. Jablečný ocet je fermentovaný nápoj, který obsahuje důležité živiny pro naši střevní mikroflóru, a proto je důležité pít jej nalačno, aby mohl dobře působit.

Co dokáže?

Mnoho lidí tvrdí, že jim jablečný ocet pomohl při hubnutí. Může to být pravda? Zdá se, že by to tak skutečně mohlo být. Obsahuje totiž enzymy, které snižují chuť k jídlu, zrychlují metabolismus a zmírňují zadržování vody. Sám o sobě vás ale samozřejmě jablečný ocet nespasí. Je to jen malý pomocník na náročné a dlouhé cestě, která vyžaduje vaše úsilí a odhodlanost. Může vás ale podpořit a proces urychlit.

Většina lidí také tvrdí, že jim jablečný ocet pomohl zlepšit vyprazdňování. Právě fungující trávení je přitom klíčem k úspěšné redukci hmotnosti. Zdá se tedy, že jablečný ocet rozhodně nemusí být špatný nápad.

Poradit si prý dokáže i s hladinou cukru, cholesterolu a krevním tlakem. Pravidelná konzumace jablečného octa napomáhá k posílení činnosti srdce, což vede ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění. Testy prokazují, že pravidelná konzumace jablečného octa vede k regulaci krevního cukru a k stabilizaci hodnot dobrého a špatného cholesterolu.

Dejte si pozor na zuby

Jablečný ocet ale může mít kromě léčivých účinků i svou negativní stránku. Jeho časté užívání v málo zředěné formě může mít negativní dopad na zdraví vašich zubů. Jde přeci jen o kyselinu, která působí na zubní sklovinu ne zrovna příznivým vlivem. Po konzumaci jablečného octa je vhodné si vypláchnout ústní dutinu čistou vodou, doporučuje se také vyčkat s čištěním zubů alespoň půl hodiny.

Fotografie: Pixabay


Řekněte ostatním, co si myslíte